Tublid õpilased 2014/2015. õppeaastal

OKTOOBER 2014
Kunstiõpetuse tunni raames osalesid 7.–9. klassi õpilased spetsiaalselt koolilastele suunatud arhitektuurikonkursil „Unistuste koolimaja”, kus 7.b klassi õpilane Merje Reisenbuk saavutas oma tööga „Üleöö kool” auhinnalise 3. koha. Mitme Audentese õpilase töid tunnustati kiitusega. Kiitusega märgiti ära veel järgmised Audentese õpilaste tööd: „Kapten Zero”, Markus Veltri (7.b); „Kompanii”, Karolin Linamäe ja Merilin Priilinn-Türk (8.a); „Vulisev oja”, Janet Murumets (8.a); „011234”, Aleksander Roosimaa (7.b).

Arhitektuurikonkurss „Unistuste koolimaja” on kooliõpilaste ideevõistlus, milles osalejate eesmärk oli välja pakkuda visioon ühest tõeliselt heast koolimajast. Kes siis veel, kui mitte koolimajades tegutsevad õpilased ise – kelle seas on nii nutikaid leiutajaid, osavaid mõtlejaid kui ka andekaid kujundajaid – tunnevad kõige paremini nende hoonete häid külgi ja kitsaskohti. Konkurss võimaldas kaasa rääkida koolimajade tuleviku teemal ja proovida ise arhitektitööd. Ideevõistlusel otsiti läbimõeldud kujutlust sellest, milline võiks olla hea ja innustav töökeskkond nii õpilase kui ka õpetaja vaatenurgast.

NOVEMBER 2014
26. novembril toimus XII Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste eelvoor, millest võtsid osa Audentese Erakooli 8.–9. klassi, 12. klassi ja IB õpilased. Finaalipääsu tagasid endale tubli esinemisega mõlemad Audentese Erakooli neljaliikmelised võistkonnad (nii põhikool kui ka gümnaasium).

Kokku osales üle-eestilisel võistlusel 112 põhikooli- ja 110 gümnaasiumiesindust. Finaali pääsesid maakondade võitjad ning kogutud punktisumma alusel veel 18 parimat võistkonda kummastki kooliastmest.

Erakooli esindasid edukalt Janet Murumets (8.a), Anett Pärismaa (8.a), Jürgo-Mattias Vanajuur (9.a), Marten Puidak (9.b), Kristjan Maasik (IB), Miia Natka (IB), Taavi Reisenbuk (IB) ja Tanel-Martin Grassmann (12.ab).
23. novembril toimunud Eesti tennise aastalõpupeol tunnustati aasta parimaid tennisiste.
Aasta noortennisistiks valiti

• Carol Plakk (kuni 12 a tüdrukud) 6.b klassist ja
  • Maileen Nuudi (kuni 14. a tüdrukud) 8.a klassist.

11. novembril toimunud inglise keele ainevõistluse British Culture piirkondlikus voorus saavutasid 28 võistkonna seas 7. koha

• IB esimese aasta õpilane Miia Natka ja
  • IB eelaasta õpilane Kristjan Maasik.

DETSEMBER 2014
5. detsembril toimunud inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas e-gümnaasiumi õpilane Heike Olmre kõrge, 7.–11. koha. Kokku oli osalejaid 120. Vabariiklikku vooru edasipääsemisest jäi Heikel puudu ainult pool punkti.

JAANUAR 2015
Tallinna saksa gümnaasiumis toimus tütarlaste korvpalli finaalturniir, mille võitis Tallinna Arte gümnaasium. Teise koha saavutas Audentese erakool ja kolmanda koha Tallinna südalinna kool.

Audentese võistkonnas mängisid Victoria-Ida Vähi, Anna-Helena Ehala, Johanna Põldsam, Anett Pärismaa, Janet Murumets, Lisanna Karja, Hanna Kruusma, Elisabeth Alla ja Barbara Hallisoo.

MÄRTS 2015
5. märtsil
toimus järjekordne koolisisene jõukatsumine inglise keeles: võistlusel „English language contest 2015” osalesid kõik soovijad seitsmendast kuni üheksanda klassini.
50 minuti jooksul panid õpilased end proovile kolme teksti lugemises ja loetust arusaamises ning keelestruktuuride tundmises (B2 tasemel). Kokku oli võimalik saada 74 punkti.

Kiitust väärivad kõik 18 osalejat, aga parimatest parimad olid

• Melany Orle (65 punkti);
  • Janet Murumets (64 punkti);
  • Siim Melles (63,5 punkti);
  • Merje Reisenbuk (63 punkti);
  • Jürgo-Mattias Vanajuur (60 punkti).

Seitsmendate klasside parimad olid Merje Reisenbuk ja Mark Alex Bernstein, kaheksandate klasside parimad Melany Orle ja Janet Murumets ning üheksandate klasside parimad Siim Melles ja Jürgo-Mattias Vanajuur.

Samuti 5. märtsil võttis meie kooli õpilane Anett Pärismaa 8a klassist osa 8. – 9. klasside käsitöö konkursi piirkondlikust voorust, mille üldteema oli “Pitsilised pinnad”. Anett saavutas konkursil  II koha.
Käsitöö konkurss koosnes teoreetilisest osast, mis on seotud erinevate pitsiliste pindade kultuuritausta, kasutusalade, tehnoloogia, töövahendite, materjalide ja viimistlemisega, ning praktilisest loomingulisest ülesandest, kus tuli kavandada ja osaliselt tööproovina teostada teemakohane ese, kasutades kohapeal väljapakutud materjale ja töövahendeid. Hinnati kavandil idee edastamise oskust, vormistust ja terviklikkust ning tööproovi tehnoloogilist teostust. Anett sai praktilise osa eest maksimumpunktid (50 punkti) ning teoreetilise osa eest 42 punkti 50-st.
Vastavalt juhendile osaleb ja esindab Anett Pärismaa meie kooli käsitöö konkursi üleriigilises lõppvoorus 17. aprillil Tallinna Ülikoolis.

Laupäeval, 7. märtsil toimus Viimsi koolis Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste finaal, millest võtsid osa Audentese erakooli 8., 9. ja 12. klassi ning IB õpilased.
Noored mälumängurid olid tublid ning saavutasid põhikoolide arvestuses kümnenda ja gümnaasiumide arvestuses seitsmenda koha. Mõlemas kategoorias osales üle 30 võistkonna.

• Tanel-Martin Grassmann (12.ab).

Esmaspäeval, 9. märtsil kirjutasid õpilased majasisest etteütlust. Üritus oli pühendatud emakeelepäevale ning sellest võtsid osa õpilased ja töötajad.

• II koht: Anett Pärismaa (8.a)
  • III–V koht: Merilin Priilinn-Türk (8.a), Anna-Helena Ehala (8.a), Laura Andla (7.b)

Gümnaasium

• I koht: Kertu Laak (10.c)
  • II koht: Kristella Jurkatamm (12.c)
  • III koht: Laura Kallas (11.d)

APRILL 2015
9. aprillil
toimus viiendatele ja kaheksandatele klassidele Tallinna inglise keele ainevõistlus. Audentest esindanud õpilased viisid oma kooli esimese kümne hulka.

Kaheliikmelistel võistkondadel tuli lahendada hulk kompleksülesandeid. Viienda klassi ülesanded hõlmasid kuulamist, vanasõnade kokkupanemist, sõnavara, lugemist, loetust arusaamist ja üldteadmisi. Kaheksanda klassi õpilastel oli vaja lahendada videoülesanne ning sõnavara- ja keelekasutusülesanded, samuti tuli neil tegeleda sõnatuletuse ja grammatikaga.

Viiendast klassist esindasid Audentest Marti Kütt (õp Katrin Pihl) ja Aron Alliksaar (õp Jana Anton). Nemad tulid 32 koolivõistkonna hulgas 9.–10. kohale.

Kaheksandast klassist esindasid meie kooli Janet Murumets ja Melany Orle (õp Jana Anton). Nemad tulid 26 koolivõistkonna hulgas 9.–11. kohale.

17. aprillil toimusid Tallinna Ülikoolis käsitöö, kodunduse ja tööõpetuse konkursside üleriigilised lõppvoorud.
Meil on väga hea meel teatada, et meie kooli 8. klassi õpilane Anett Pärismaa osales käsitöö lõppvoorus ning saavutas vabariiklikus voorus I koha.
Konkursi üldteema nagu eelvooruski oli “Pitsilised pinnad” ning koosnes kahest osast – teoreetiline osa (45 minutit) ja praktiline loominguline osa (2 h 30 minutit), millest Anett sai mõlema osa juures maksimumpunktid.
Seega on Anett vabariigi parim!

Kiidame ka Anetti juhendanud käsitööõpetajat Anneli Matalojat!

23. aprillil Riigikogu lahtiste uste päeval peetud mälumängus “Eestimaa XX ja XXI sajandil”“ saavutas Audentese erakooli võistkond väga tubli II koha, jäädes alla vaid Riigikogu II võistkonnale, kuhu kuulusid Riigikogu liikmed Yoko Alender, Andres Ammas ja Mart Nutt ning Riigikogu kantselei õigus- ja analüüsiosakonna nõunik Riho Kangur.

Audentese Erakooli võistkonda kuulusid 12.AB klassi õpilane Tanel-Martin Grassmann ning IB õpilased Miia Natka, Kristjan Maasik ja Taavi Reisenbuk.