fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Luues oma e-õppe sisu üld- ja täiskasvanute hariduses

“Luues oma e-õppe sisu üld- ja täiskasvanute hariduses”

Korraldaja on GO! Onderwijs van de Vlaamse Gemeenschap ehk Flaami kogukondlik haridusorganisatsioon.  

Fano, Itaalia – see on koht, kus sai veedetud seitse ilusat kevadpäeva Erasmus+ koolituse raames.

Koolituse eesmärgiks oli tutvustada erinevaid võimalusi, kuidas digilahenduste abil saab õppimise huvitavamaks muuta. Kõlab üsnagi banaalselt, eks? Eriti Eestis aastal 2016. Tegelikult aga oli koolitus väga intensiivne ja inforohke ka juba kogenud e-vahendite kasutajale, kus lisaks teoreetilistele teadmistele ja haridusfilosoofiale oli väga palju praktikat. Igaühel oli midagi õppida – algajad tegid esimesed sammud, kogenud kasutajad kaevasid sügavamale ja “maadlesid” keerulisemate ülesannetega. Iga koolituspäev oli kindlal teemal, näiteks sotsiaalmeedia kui õppevahend. Päeva esimeses pooles andsid koolitajad ülevaate teema kohta ja tutvustasid erinevaid keskkondi. Pärast tutvustust algas praktiline osa, kus igaüks sai enda valitud või koolitaja pakutud keskkonnas toimetada. Tempo oli väga hea, kohati isegi kiire. Samas, atmosfäär oli positiivne ja koolitajad väga abivalmid.

Kokkuvõttes oli see aega ja energiat väärt koolitus. Ja mis kõige väärtuslikum niisuguse koolituse juures, on see, et järsku tekkis eikusagilt viis tööpäeva, et katsetada erinevaid digivahendeid, süveneda ja valida sälja need, mis minu aines kõige sobivamad on. Ja seda kogenud juhendaja käe all, kes oskas edasi suunata. Igasse nädalasse kuhjub kuidagi nii palju erinevaid ülesandeid, et ei jõua alati uusi asju avastada – järjehoidjatesse kipub kogunema rohkem asju, kui tegelikult jõuan läbi vaadata. Aga see oli hea võimalus jätta muud tööülesanded kõrvale ja sukelduda teise reaalsusesse ning õppida nii uusi asju kui ka tutvuda uute inimestega.

Kui sulle pakuvad huvi sellised teemad nagu digitaalne jutuvestmine, audio ja video õppetöös, sotsiaalmeedia, blogimine, liitreaalsus, digitaalne kirjaoskus, siis võid kaaluda sellel koolitusel osalemist. Lisaks veel huvitavad entusiastlikud inimesed ümberringi, head söögid, veidi kultuuri ja meelelahutust.

Vaatan rohkem infot koolituse kohta.

NB! TACCLE koolitus on mõeldud tavaõpetajatele ja TACCLE2 on suunatud pigem edasijõudnutele.

Vaatan koolitusel käsitletud töövahendeid kokkuvõtvalt.

Vera Korelskaja-Novikova
Audentese e-gümnaasiumi juhataja

Jalus