fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Õhtumaad otsides

Õhtumaad otsides

Osalesin Erasmus+ programmi raames koostöövõrgustiku CHAIN (Cultural Heritage Activities and Institutes Network) koolitusel Asooridel 25.-30. juuli.

CHAIN kursustel tegeldakse Euroopa loodus-, kultuuri- ja ajalooga ning pannakse kogutud teadmistest, loomingust ja emotsioonidest kokku terviklik kohalugu. Kursuseks valmistudes tutvuvad osalejad põhjalike materjalidega kursuse veebilehel ja panustavad omapoolse info lisamisega. Keset Atlandi ookeani asuv vulkaanilise tekkega mägine Assoori saarestik oma imelise looduse ja erilise ajalooga on Euroopa ääreala ja sellisena CHAIN-kursuse tarbeks eriti sobilik paik.

Koolitusest olid tulnud osa saama 15 õpetajat kümnest Euroopa riigist. Koolituspäevad olid pikad ja põnevad, palju kasutati rühma- ja grupitööd, draamaõpetuse võtteid ja muid loovust arendavaid meetodeid, mis ei võimalda kellelgi jääda kõrvalvaatajaks. Näiteks saare ajaloo tutvustamiseks oli vaja käiku lasta näitlemisoskus, kultuuriloo selgitamisel joonistamisoskus ja esimest korda elus tuli mul tõlkida luulet, et paremini mõista ookeani mõju saarerahva ilmavaatele. Kõik tegevused olid hästi läbi mõeldud ja suunatud terviku tajumisele nii, nagu me kooliski üha enam püüame kujundada tervikpilti aineteüleselt.

Kursus oli minu jaoks erakordselt elamuslik, hariv ja varasematest koolitustest täiesti erinev. Arvan, et sellised väliskoolitused on olulised inspiratsiooniallikad, aidates mõtestada oma igapäevast tööd ja hoida motivatsiooni õpetajaks olemisel.

Külli Relve
Kose-Ristil, 1. septembril 2016

Vaatan kursuse kohta lähemalt

Jalus