fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Bridging Ages International Conference

Bridging Ages konverents Kalmaris 13.–16.09.2016

September oli 2016. aastal Rootsi Kuningriigis harukordselt soe ja päikesepaisteline ning keset seda toredust toimus Kalmari linnas järjekordne rahvusvahelise ajarännakute organisatsiooni Bridging Ages aastakonverents, millest võttis Erasmus+ õpirände raames osa ka Audentese erakooli ajalooõpetaja Pille Rohtla. Konverentsil osales 240 delegaati enam kui 20 erinevast riigist Euroopast, Aafrikast ja Aasiast ning Ameerikast – see oli kõigi aegade suurim Bridging Ages konverents.

Esitati üle 70 väga erineva ettekande, toimusid mitmed töötoad, meeleolukad õhtused koosviibimised, ning loomulikult oli kõige krooniks ajarännak aastasse 1945. On üldteada, et praegu saabub Rootsi Kuningriiki palju põgenikke maailma kriisikolletest, sarnane olukord oli Rootsis ka pärast Teise maailmasõja lõppemist Euroopas, just Kalmari piirkonda saabus sel perioodil eriti palju põgenikke: ajarännakul on alati reaalne seos tänapäeva maailmas toimuvaga.

Ajarännaku stsenaarium nägi ette, et osalejad on erinevate Kalmari maakonna linnade esindajad, kes arutavad selle üle, kas ja kuidas tuleks põgenikke vastu võtta ning mida ja kuidas tuleks neile  esmajärjekorras õpetada, et nad oma hirmsatest kogemustest üle saaksid ning Rootsi ühiskonda sulanduksid. Eesti esindajad olid sel ajarännakul n-ö põgenikud Eestist, kes olid siia saabunud 1944. aastal (ka tegelikkuses oli Kalmari piirkonnas palju eestlasi) ning kes aitasid ja nõustasid kohalikke elanikke põgenike küsimuses. Ajarännak oli väga tähtis ka kohalikule kogukonnale, sest üritusest tehti raadioülekanne ning anti põhjalik ülevaade kohalikus ajalehes.

Konverentsil osalemine inspireeris ja andis rahvusvahelise kogemuse, võrdlusmomendi. Ühtlasi oli võimalus tutvustada Eestit inimestele, kes meist kunagi midagi kuulnud ei olnud.
Sai tutvutud huvitavate inimestega, kellega jätkub koostöö ka pärast konverentsi.

Konverentsi viisid läbi Kalmari maakonnamuuseumi, Linné Ülikool, Rootsi Riigikirik, kohalik omavalitsus ja loomulikult Bridging Ages organisatsioon.

Järgmine, 2017. aasta konverents, toimub septembris Soome Vabariigis Vaasas.

Pille Rohtla
ajalooõpetaja

Jalus