fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Eksistentsiaalteraapia

Eksistentsiaalteraapia

Eksistentsiaalteraapia võib esmapilgul tunduda mõiste tasandil väga keerulise, liialt filosoofilise ja elukauge teraapiavormina. Kui aga vaadata lähemalt, siis kõik me tegeleme eksistentsiaalsete ehk elu ja selle olemust puudutavate küsimustega.

Kes ma olen? Mida tähendab olla mina? Mis tunne on mul olla selles maailmas? Miks ma siin olen? Millised on minu valikud? Kuidas need valikud kujundavad minu elu? Kuidas oma eluga toime tulla? Kuidas leida enda teed ja milline see peaks olema? Ja on veel palju teisigi eksistentsiaalseid küsimusi.

Eksistentsiaalteraapia keskendub konkreetse inimese unikaalsele elukogemusele. Kohtumine kohtumise järel aitab see teraapia inimesel jõuda aina lähemale iseenda ja oma elu mõistmisele ning sammhaaval üles ehitada suhteid nii iseenda kui ka ümbritseva maailmaga.

Üks kõige eksistentsiaalsemaid eluperioode on noorukiiga, kus inimene peab iga päev tegema valikuid, paljusid neist esimest korda. Aina tihedamini hakkavad noore peas keerlema väga suured küsimused. Kes ma olen? Mida ma tahan? Kuhu ma kuulun? Kuidas olla teistega? Kuidas olla iseendaga? Üha enam puutub noor kokku ka keeruliste olukordadega, kus ta peab kuidagi ise hakkama saama.

Kuidas eksistentsiaalteraapia toimub?
Terapeut loob turvalise ruumi ja aja, et koos noorega neile küsimustele vastuseid otsida. Noor saab teraapias tuge ning võimaluse olla mõistetud kogu oma keerukuses ja ebatäiuslikkuses.
Kohtumised toimuvad kord nädalas kokkulepitud ajal ning see teraapia võib olla

  • kas lühiajaline, kui on vaja saada tuge keerulise eluperioodiga toimetulemiseks, mingisuguse olulise otsuse langetamisel või konkreetse olukorra lahendamisel;
  • või pikaajaline, kui inimene soovib vaadata sügavamale ning analüüsida, mis tunded, mõtted ja kogemused peituvad igapäevaste olukordade taga ning kuidas teha oma elus olulisi muudatusi.

Eksistentsiaalteraapiasse on oodatud nii täiskasvanud kui ka vähemalt 12-aastased noorukid. Terapeut võib töötada nii eesti kui ka vene keeles.

Kelle poole pöörduda?
Eksistentsiaalteraapiaga tegeleb Vera Korelskaja-Novikova.

Jalus