fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Kunstiteraapia

Kunstiteraapia

Kunstiteraapia on eesmärgistatud psühhoteraapia vorm, kus koos verbaalse suhtlusega kasutatakse kunstipõhiseid tehnikaid.

See teraapia

  • arendab loovust ja leevendab stressi;
  • toetab spontaanset eneseväljendust ja eneseteadvustamist;
  • võimaldab toime tulla mitmesuguste emotsionaalsete ja käitumuslike raskustega;
  • aitab kunstilise eneseväljenduse kaudu iseennast ja ümbritsevat keskkonda paremini mõista;
  • parandab sotsiaalseid suhteid ja õpetab teistega arvestama.

Individuaalne kunstiteraapia sobib näiteks õpilasele, kellel on raskusi eneseväljendusega ning emotsioonide teadvustamise ja reguleerimisega. Teretulnud on ka need, kellel on midagi südamel, aga kellel on seda keeruline sõnadesse panna.

Väikses grupis (3–5 osalejat) toimuv kunstiteraapia toetab osalejate omavahelisi suhteid ja koostööd. Samuti on eesmärgiks see, et osalejad saaksid neid ümbritsevatest inimestest teadlikumaks ning muutuksid empaatilisemaks ja paremaks suhtlejaks.

Kuidas kunstiteraapia toimub?
Oluline on huvi kunsti vastu, kuid joonistamisoskus ei ole vajalik. See teraapiavorm sobib hästi nii lapsele, noorukile kui ka täiskasvanule.

Jalus