fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Traditsioonid

Audentese erakoolil on mitmeid koolipere hulgas armastatud traditsioone, mida aastast aastasse edasi kantakse.

September
Krookuste istutamine Krookuste istutamine on meie erakooli pikaajaline ja kaunis traditsioon. Sügisel lillesibulaid mulda pannes teevad õpilased loodusega lähemat tutvust ning igal kevadel näevad ja naudivad nad oma töö tulemust.
Looduspäev Loodust õpib kõige paremini tundma ikka looduses liikudes – seda terve põhikool sel päeval teebki. Oleme käinud metsas, rabas, Aegna saarel, elektrijaamas ja muudes põnevates paikades.
Vanavanemate päev Meie kool väärtustab esivanemate tarkust ja elukogemust. Vanavanemate päeval on oodatud kooli kõik vanaemad ja vanaisad, et jagada meiega mälestusi ning õpetussõnu.
Sügislaat Heategevuslikul sügislaadal müüvad lapsed isevalmistatud käsitööd ja küpsetisi. Tulu läheb Tallinna loomaaias elava rookass Kusti toetuseks, kelle vaderiks on meie kooli lapsed.
 Oktoober
10. oktoober, ülemaailmne vaimse tervise päev Vaimse tervise päeva tähistame kooli tervisenõukogu aastateema võtmes. Koolipere vaimse tervise eest kanname hoolt ka kogu ülejäänud aasta vältel, pakkudes aastateemale vastavaid tegevusi.
2014/2015. õppeaastal oli aastateemaks „Ravimtaimed“. Siis said klassid vaimse tervise päeval valmistada ning maitsta tervistavat piparmündi- ja melissiteed.
2015/2016. õppeaastal on tervisenõukogu aastateemaks „Liikumine – tervis ja tarkus tasakaalus“. Selle teema raames pöörame klassitöös senisest enam tähelepanu liikumisele ning õpetame ja teeme klassis läbi õppetööle keskendumist abistavaid harjutusi, mis ergutavad või rahustavad.
1. oktoober, muusikapäev Rahvusvahelisel muusikapäeval naudib koolipere alati head muusikat. Meil on külas käinud ansambel Rüüt, käsikellade ansambel, Antti Kammiste, Madis Kari ja paljud muud toredad muusikud.
5. oktoober, õpetajate päev Õpetajate päeval annavad tunde abituriendid ja õpetajad võivad tunda ennast koolilapsena.
15. oktoober, kätepesupäev Kätepesupäeva tähistame terve nädala vältel. Kooliõde käib klassidele rääkimas kätepesu olulisusest ja õpetab õiget kätepesutehnikat. Sööklas tegutsevad kätepesupatrullid, kes kontrollivad käte puhtust.
Orienteerumispäev Kehalise kasvatuse tundides õpivad lapsed orienteeruma nii kooli ümbruses kui ka väljaspool kooliparki. Oskus lugeda orienteerumisel kaarti ja leppemärke ning määrata ilmakaari lõimib kehalise aktiivsusega matemaatika ning loodusained.
November
Hingedepäev Hingedeajal koolimajades kell ei helise ning pööratakse rohkem tähelepanu vaikusele.
Helkurinädal Helkurinädalal selgitame nii väikestele kui ka suurtele koolilastele helkuri kandmise vajalikkust, et nad oskaksid end kooliteel nähtavaks teha ja tunneksid ka mujal liigeldes ennast turvaliselt.
Selle nädala iga päev algab koolimaja uksel hommikuse helkurikontrolliga ja peale selle toimuvad muud liiklusohutusega seotud ettevõtmised.
Detsember
Jõulukontsert ja jõululõuna Terve koolipere koguneb aulasse aasta viimaseks kontserdiks ja pärast istume koos ühise laua taga, et lasta hea maitsta klassikalisel eesti jõulutoidul.
Jõululaat Jõululaadal on avatud mitmesugused töötoad ja õpetajate küpsetistest tulvil jõulukohvik.
Müügil on ka hulganisti omavalmistatud kaupa. Müüjateks on õpilased, kes on koos vanematega kodus selle jõulukraami küpsetanud või meisterdanud.
Laada tulu kasutatakse igal aastal mõnes heategevusprojektis.
Jaanuar
Nädal „Kommi asemel“ See nädal toimub kohe peale jõuluvaheaega. Juhime tähelepanu tervislikumatele võimalustele, millega hammaste hoiu nimel kommi ja muid suhkrurikkaid maiustusi asendada.
Sööklas on tavapärasest enam esile tõstetud tervislikumad puu- ja köögiviljadest vahepalad ning lapsed tutvustavad klassis üksteisele maitsvaid tervislikke snäkke.
Veebruar
Ajaloopäev Ajaloopäeva hing on meie ajalooõpetaja Pille Rohtla, kes suudab igal aastal millegi põnevaga üllatada. Sel päeval oleme teinud ajarännaku aastasse 1980 ja käinud läbi vist kõik Tallinna muuseumid.
14. veebruar, sõbrapäev Sõbrapäeval rõõmustame sõpru kauni kaardiga, mille saab jätta klassi postkasti. Värviküllane, punane ja roosa riietus teeb selle päeva meeleolukaks.
Stiilinädal Soov olla keegi teine väljendub sageli riietuse kaudu. Stiilinädal pakub õpilastele vaheldust ja võimaldab neil katsetada uusi rolle.
Suusapäev Suusapäeva peame Nõmme spordikeskuses. Osalema on oodatud ka lapsevanemad, et panna ennast koos lapsega võistluses proovile.
Matemaatikavõistlus „Nuputa“ Audentese erakooli õpilased on igal aastal osa võtnud matemaatikavõistlusest „Nuputa“. See toimub kahes vanuseklassis: 5.-6. klass ja 7. klass.
Märts
14. märts, emakeelepäev Emakeelepäeval pöörame erilist tähelepanu heale eesti keelele ja kirjandusele. Kutsume külla kirjanikke, teeme viktoriini ja etteütlust.
Meie kooli eesti keele õpetaja Anu Petermann oli 2015. aasta e-etteütlusel parim filoloog.
Känguru võistlus Iga-aastasest Känguru matemaatika- ja nuputamisvõistlusest saavad osa võtta kõik õpilased.
Aprill
Perenädal Igakevadisel perenädalal ootame koolitunde andma lapsevanemaid. Tunde on vanemad sisustanud oma huvialasid tutvustades, tööst rääkides, aga ka väljaspool koolituba: lapsed on käinud vanemate töökohas ja tutvunud mitmesuguste ametitega.
Kevadlaat Heategevuslikul kevadlaadal müüvad lapsed isevalmistatud käsitööd ja küpsetisi.
Mai
Kevadball Kevadballil näitavad algkoolilapsed tantsuoskust, mida nad on iga nädal tantsutunnis lihvinud.
Kooli sünnipäev Kooli sünnipäevaks kingib iga klass raamatukogule oma lemmikraamatu ja osaleb sünnipäevatortide valmistamisel, millest hiljem saavad kõik tordimeistrid suu magusaks.
Juuni
Lemmikloomapäev Igakevadisel lemmikloomapäeval tutvustavad lapsed koolipargis kaaslastele oma lemmikloomi.
Spordipäev Kevadisel spordipäeval võtavad õpilased mõõtu kergejõustikualadel. Võisteldakse nii individuaalselt kui ka klasside kaupa.
Tänuüritus Tänuüritusel tunnustame õpilasi väga hea õppimise ja koolielu edendamise eest ning täname nende vanemaid hea koostöö eest.

 

Jalus