fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Vaimsete võimete arengu hindamine

Vaimsete võimete arengu hindamine

Koostöös Tallinna Ülikooliga oleme välja töötanud 5–6-aastase lapse vaimse arengu dünaamikat mõõtvad ülesanded ja vaimseid võimeid arendavad mängud. Need ülesanded on koostanud Venemaa psühholoogid Bartašnikovid ning Eesti 5–6-aastaste laste jaoks sobivaks on need kohandanud psühholoog, nõustaja ja pedagoogikamagister Lia Gramakovski.

Komplekt koosneb seitsmest ülesandest, mille tulemused aitavad analüüsida lapse vaimse arengu dünaamikat. Vanemal on võimalus lasta hinnata oma lapse vaimsete protsesside – mõttetegevus, tähelepanu ja selle püsivus, kuulmis- ja nägemismälu ning loogiline mõtlemine – arengu taset.

Need ülesanded võimaldavad välja selgitada, milliste vaimsete protsesside arendamisele oleks konkreetse lapse puhul vaja kõige enam tähelepanu pöörata. Näiteks mõnel lapsel, kellel on väga hea nägemismälu, võib samas olla raske tähelepanu ümber lülitada: olles mingile tegevusele keskendunud, on tal väga keeruline ilma vahepealse pausita uue asjaga tegelema hakata. Sellisel lapsel võivad ilmneda raskused üleminekul mänguliselt tegevuselt õppetööle.

Ülesannete tulemuste alusel on võimalik lapse edasist arengut mõjutada ning teda sobivate mängude ja tegevuste kaudu suunata.

Lapse vaimsete võimete arengu hindamine sisaldab

  • ülesannete lahendamist;
  • ülesannete tulemuste analüüsi ja individuaalset vestlust vanemaga ning
  • soovitusi mängudeks, mis arvestavad konkreetse lapse tulemusi.

Vaimsete võimete arengu hindamine maksab Audentese lastekooli lapse puhul 32 eurot ja teiste puhul 35 eurot.

Jalus