fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Audentes meedias

Tartu rahu aegne Eesti kütab jätkuvalt kirgi

23.01.2020

Tartus Jaan Poska gümnaasiumis mängiti läbi Taru rahu sõlmimine. Tegemist oli üle-eestilise ajarännaku esimese selleaastase üritusega, et veebruarikuu jooksul saaks sama asi toimuda juba koolides. Katsetati, kas formaat, millest rännakul lähtuda, toimib ning mida veel parandada või lihvida. Ka Jõgevamaa koolid on projekti kaasatud.

Ettevõtmise taga on juba pea kümmekond aastat Audentese kooli ajalooõpetaja Pille Rohtla, kelle eestvedamisel on rekonstrueeritud nii 1980. aastaid kui ka Eduard Vilde elu ja tegevust. Samuti kunagise Kirovi näidiskalurikolhoosi ja tema kurikuulsa esimehe Oskar Kuuli aegset olustikku rannarahvamuuseumis Viimsis.

Pille Rohtla leiab, et iga ajarännak on ainulaadne. „Ajarännak puudutab alati probleeme, mis on aktuaalsed ka tänapäeval, vaadates tagasi, kas need on siis üldse probleemid olnud. Seekordsel ajarännakul arutletakse muu hulgas soorollide üle,” selgitas Rohtla tänavusi metoodilisi iseärasusi.

Refereeritud artikli täistekst vooremaa.ee veebilehel.

Vooremaa

Jalus