fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Õppetöötulemused

DETSEMBER 2022
Otepää õpilased Maria Eller, Sten Sihver ja Eliise Kivistu saavutasid Valgamaa üldhariduskoolide kodanikupäeva viktoriinil esikoha.

DETSEMBER 2020
Otepää 11. klassi õpilane Rico Rohi osales kodanikuhariduse programmi Minu Riik poolt korraldatud esseekonkursil „Minu Euroopa“. Rico mõtted tõid talle Euroopa Komisjoni eriauhinna. Oma essees kirjutas Rico järgmist: „Euroopa on idee – idee, et ka paljud eri poliitiliste vaadete, väärtushinnangute ja kultuuridega riigid võivad rahumeelselt koos eksisteerida ja õitseda. Euroopa (kuigi oma vigadega) on suur eeskuju maailmale.“

JUUNI 2019
Orienteerumiseriala õpilane Kustu Künnapas saavutas Valgamaa piirkondlikel matemaatika-, keemia- ja füüsikaolümpiaadil esikoha.

MÄRTS 2018
Ron Arnar Pehka saavutas vene keel võõrkeelena olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus esikoha.

SEPTEMBER 2016
Tartu ülikooli ühiskonnaalaste uurimistööde konkursil saavutas 12.c klassi õpilase Kertu Laak`i uurimistöö „Väärtushinnangute erinevused põlvkondade vahel“ kolmanda koha.

Noorte väärtuste uuring tõstatas hüpoteesi, et Y-põlvkond väärtustab teistest põlvkondadest enam saavutust, kuid see ei leidnud uuringu käigus tõestust ning tulemustes järeldati, et ka vanem põlvkond väärtustab saavutust sama kõrgelt. Komisjoni liikmed kirjutasid oma tagasisides töö kohta järgmist: “Väärtushinnangute erinevused põlvkondade vahel on sotsiaalteadustes palju uuritud ja jätkuvalt diskussiooni tekitav teema. Seetõttu on väga tervitatav, et selle teema uurimisega tegeleb ka täna gümnaasiumiharidust omandav põlvkond ning Kertu Laak on kirjutanud uurimistöö teemal „Väärtushinnangute erinevused põlvkondade vahel“.

APRILL 2016
13. aprillil võitsid Audentese spordigümnaasiumi õpilased Eesti Koolispordiliidu poolt tänavu XIII korda korraldatud üle-eestilise spordimälumängu Bumerang.
Tallinna Teletornis toimunud finaali oli kutsutud eelvoorude põhjal 15 edukamat gümnaasiumivõistkonda. Finaalis esitati kokku 40 küsimust, mille autoriks spordiajaloolane Jaak Valdre, ning finaali aitas läbi viia tänavuse võistluse reklaamnägu Ivo Linna, kelle poolt välja pandud väike eriauhind (autogrammiga plaat) läks samuti meie kooli esindusele.
Audentese spordigümnaasiumi võidukasse võistkonda kuulusid 11.d klassi õpilased Taavi Jurkatamm, Tom Kaldre ja Ardo Pajur. Võistkonna neljas liige Kertu Laak kahjuks finaalvõistlusel osaleda ei saanud.

7. aprillil toimus Valga maakondlik inglise keele olümpiaad 10.-12. klasside õpilastele,  kus suurepärase II koha saavutas Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaali 11. klassi õpilane Kenno Ruukel. Esikohast jäi puudu kõigest 0,5 punkti. Kiidame Kennot ja Otepää filiaali inglise keele õpetajat Anne Uibot.

MÄRTS 2016
Reedel, 18. märtsil toimunud vene keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas 11.d klassi õpilane Polina Ignatjeva vene grupis (kodukeel vene keel) 4. koha. Polina on kutsutud osalema vene keele riiklikul olümpiaadil.

VEEBRUAR 2016
Laupäeval, 13. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi piirkondlik voor. Audentese spordigümnaasiumi esindas 9.c klassi õpilane Anett Pärismaa, kes saavutas 82 punktiga 24. koha. Kokku osales 349 õpilast üle Eesti.
Žürii liikmed valmistavad ette iga teema kohta märksõnad ning kirjanduse nimekirja, mis avaldatakse õppeaasta alguses. Põhikoolis ei tohi olümpiaadiks kasutatav kirjandus ületada 300 ja gümnaasiumis 500 lehekülge.
9.–12. klassi õpilaste töö kirjutamise aeg oli 120 minutit ja töö eest oli võimalik saada maksimaalselt 100 punkti. Piirkondliku vooru küsimusi kontrollis ja hindas piirkondlik komisjon.

JAANUAR 2016
Laupäeval, 30. jaanuaril toimusid Hiiu Pubis Eesti Korvpalliliidu egiidi all esimesed korvpalli mälumängu meistrivõistlused.
Võistkond LeBron Blatt, kuhu kuulusid 11.d klassi õpilane Madis Soodla, eesti keele õpetaja Toomas Uuskam ja Eesti üks parimaid tegevmälumängureid Illar Tõnisson, saavutas II koha. Esikohast jäi seejuures lahutama vaid 2 punkti ehk üks õige vastus.

16. jaanuaril toimus Vene Keele Õpetajate Seltsi poolt korraldatud Vabariiklik vene keele konkurss 7. – 8. klassi õpilastele. Selle aasta teemaks oli multifilm „ Ну, погоди!“.
Audentese spordigümnaasiumi maadluse eriala õpilased Helary Mägisalu (12.d) ja Artur Vititin (12.d) näitasid konkursil õpilastele jõu- ja ilunumbreid kehastudes jäneseks ja hundiks. Õpilased valmistas esinemiseks ette maadluse eriala treener Ivar Kotkas.
Kiidame õpilasi ja treenerit hästi läbimõeldud ja vaimuka etteaste ning kooli väärika esindamise eest.

APRILL 2015
Reedel, 10. aprillil toimunud Bumerangi spordimälumängu üle-eestilises finaalis saavutasid meie kooli õpilased tubli 5. koha. Kolmandast poodiumikohast jäi puudu õige napilt. Kokku osales üle Eesti 15 kooli, kes pääsesid finaali läbi piirkonna- ja regioonivoorude.
Kooli esindasid:

 • Sten Ander Sepp (10.c)
 • Ardo Pajur (10.d)
 • Karel Käos (12.c)
 • Mike Tammoja (12.d)


MÄRTS 2015
Esmaspäeval, 9. märtsil kirjutasid õpilased majasisest etteütlust. Üritus oli pühendatud emakeelepäevale ning sellest võtsid osa õpilased ja töötajad.
Etteütluse võitjad gümnaasiumis:

 • I koht: Kertu Laak (10.c)
 • II koht: Kristella Jurkatamm (12.c)
 • III koht: Laura Kallas (11.d)

Reedel, 27. märtsil toimus Tallinna reaalkoolis Eesti Olümpiakomitee initsiatiivil ellu kutsutud spordimälumängu sari Bumerang, millest võtsid osa spordigümnaasiumi õpilased.
Rõõm on teatada, et meie õpilased olid piirkondlikus voorus võidukad ning tagasid sellega ühtlasi endale pääsu aprillikuisesse finaalmängu.
Põhja piirkonna voorus esindasid Audentest:

 • Johannes Sikk (9.c)
 • Ardo Pajur (10.d)
 • Karel Käos (12.c)
 • Mike Tammoja (12.d)

Mälumäng on suunatud kõigile Eesti üldhariduslike koolide õpilaste neljaliikmelistele võistkondadele. Küsimused on koostatud valdavalt Eesti ajakirjanduses ja sporditeabe väljaannetes ilmunud materjali põhjal ja need valmistab alates teisest etapist ette mälumängija ja spordiajaloolane Jaak Valdre.

MÄRTS 2014
1. märtsil Tallinna Inglise Kolledžis toimunud vabariiklikul kõnevõistlusel ESU National Public Speaking Competition 2014 olid Audentese Spordigümnaasiumi õpilased taaskord edukad. 11.c klassi õpilane Tarvo Erimäe jõudis finaali, kus jagas 4.–6. kohta! Õpilasi juhendas õpetaja Mari Pruli.

NOVEMBER 2013

28. novembril saavutas Audentese spordigümnaasiumi võistkond Tallinna koolide vahelisel teadmiste võistlusel 42 kooli seas ülitubli 3.–4. koha! Meeskonda kuulusid direktor Priit Ilver, õpetaja Meelis Muuga, õpilased Oliver Orav ja Märt Häkkinen 12. klassist.

MAI 2013

17. mail tunnustati Tartu Loomemajanduskeskuses Haridus- ja Teadusministeeriumi üleriigilise loominguvõistluse “Sõnavigurid” parimaid ja gümnasistide hulgas pälvis 1. koha 10. klassi õpilane Kristella Jurkatamm luuletusega „Märtsiöö”. Teda juhendas õpetaja Toomas Uuskam.

MÄRTS 2013

11.–12. märtsil toimus vene keele olümpiaadi lõppvoor, kus 10.d klassi õpilane Ivo Van Tamm saavutas VI koha. Veebruarikuisest piirkonnavoorust pääses Ivo edasi 2. kohaga. Teda juhendas õpetaja Olga Kladkovaja.

7. märtsil toimunud vabariiklikul kõnevõistlusel ESU National Public Speaking Competition 2013 saavutas Audentese spordigümnaasiumi 11.d klassi õpilane Sander Klein 2. koha. Sandrit juhendas õpetaja Mari Pruli.

Jalus