fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Koroonaviiruse leviku tõkestamine 2021/2022. õppeaastal

Uuendatud 21.01.2022

1. Kätehügieen ja kaitsevahendid
1.1. Koolimajade, õpilaskodu ning spordikeskuse kohviku ja fuajee seintel on automaatsed kätepuhastusjaamad ja sildid „Pese või desinfitseeri hoolikalt käsi“. Mõlema koolimaja kõigis klassides on võimalik kasutada pumbaga pudelis olevat desinfitseerimisvahendit.
1.2. Sööklas ja tualettruumides on seebidosaatorid ning sildid „Pese hoolikalt käsi“. Käte pesemine seebiga enne söömist ja pärast tualettruumi kasutamist on kohustuslik.
1.3. Enne ja pärast ühise õppevahendi (näiteks iPadi või arvuti) kasutamist tuleb käed desinfitseerida või seebiga pesta.
1.4. Kooli üldkasutatavatel aladel koos viibimisel eeldatakse maski kandmist nii töötajate kui ka õpilaste puhul..

2. Majja sisenemine
2.1. Lapsevanemal soovitame koolimajja mitte tulla, kui see ei ole tingimata vajalik. Kui siiski on vaja arutada kiireloomulist küsimust, tuleb koolimajja sisenedes desinfitseerida käed ja kanda maski.
2.2. Kohtumised ja perevestlused õpetajaga toimuvad eelneval kokkuleppel.
2.3. Lastevanemate koosolekud toimuvad kas veebis või osalejate arvule sobiva suurusega ruumis.
2.4. Maski kandmise kohustus kehtib avalikes siseruumides st spordikeskuse fuajees.

3. Õppetöö ja treeningud
3.1. Õppetöö ja treeningud toimuvad võimalikult tavapärasel viisil.
3.2. Tunniplaani on kavandanud paaristunde, et hajutada õpilaste hulka koolimajades ja sööklas.
3.3. Viiruse leviku igakülgseks tõkestamiseks toimub ruumide õhutamine.

4. Haigestumine
4.1. Palaviku, köha, nohu või muu haigustunnuse korral on koolis ja treeningul osalemine keelatud.
4.2. Õpetajal, treeneril või kooliõel on õigus haigustunnustega õpilane koju saata.
4.3. Kui õpilase koroonaviiruse proov on positiivne, siis tuleb tal sellest kohe teavitada klassijuhatajat ja jääda koju karantiini. Kui sel ajal tekib palavik või köha, tuleb ühendust võtta oma perearstiga.

5. Karantiinikord ja testimine
5.1. Üldhariduskoolides aset leidnud lähikontakti korral kehtib lihtsustatud karantiinikord.
5.2. Lihtsustatud karantiin kehtib kuni 18-aastastele (ja 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavatele õpilastele) koolis või lasteasutuses (sh huvitegevuses, sportimisel ja treenimisel) nakatunuga lähikontaktis olnud lastele ja noortele.
5.3. Alates 24. jaanuarist 2022 koolis aset leidnud lähikontakti korral võivad kooliskäimist jätkata sh osaleda huvitegevuses ja treeningutel

5.3.1. ilma täiendava testimiseta

5.3.1.1. kuni 18-aastased lapsed ja noored, kes on vaktsineeritud COVID-19 haiguse vastu või on COVID-19 haiguse mitte rohkem kui 180 päeva tagasi läbi põdenud ning haigustunnused puuduvad.

5.3.2. täiendava testimisega

5.3.2.1. kuni 18-aastased lapsed ja noored (sh 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavad õpilased), kes on vaktsineerimata või ei ole haigust läbi põdenud ning kui lähikontakti alates 5. päevast tehtud antigeeni kiirtest on negatiivne. NB! Õpilane tohib samal ehk 5. päeval ja edasised kaks päeva käia üksnes koolis, osaleda huvihariduses ja noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas ja kohvikus käimine, on 7 päeva pärast lähikontakti keelatud.
5.3.2.2. kiirtestist keeldumise korral peab õpilane viibima 7 päeva eneseisolatsioonist st õpilane suunatakse distantsõppele.

5.4. Haigustunnuste tekkimisel tuleb igal juhul jääda koju ja võtta ühendust oma perearstiga või perearsti nõuandeliiniga telefonil 1220 ning käituda vastavalt saadud juhistele.
5.5. COVID-19 haigestunu jääb karantiini.
5.6. Kui klassis või rühmas on õppijaid, kes peavad olema karantiinis või isolatsioonis (kas COVID-19 haigena või koolivälise lähikontakti korral), jätkub ülejäänutel kontaktõpe.
5.7. Alates 1. novembrist 2021 toimub kõikide õpilaste, õpetajate ja teiste koolitöötajate kiirtestimine.

5.7.1. Testimine toimub kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja neljapäeviti enne kooli tulekut.
5.7.2. Juhul kui lapsevanem ei ole lapse testimisega nõus, tuleb saata sellekohane teade kooli e-posti aadressile spordigumnaasium@audentes.ee või paberil koos lapsega kooli.
5.7.3. Kiirtesti teeb iga õpilane ja töötaja endale ise.
5.7.4. Testimine toimub kodus kooli poolt väljastatud lapsesõbralike kiirtestidega, mille tegemine on kõigile jõukohane, mugav ja kiire.
5.7.5. Positiivse testitulemuse saanud õpilane jääb koju ja vanem broneerib aja perearsti kaudu PCR-testimisele. Samuti jääb positiivse testitulemuse saanud töötaja koju ja broneerib aja PCR-testimisele.
5.7.6. Negatiivse PCR-testitulemuse korral saab õpilane ja töötaja jätkata koolis/tööl käimist. Positiivse testitulemuse korral tuleb jääda karantiini.

6. Reisimine ja sealt naasmine
6.1. 12–18-aastased lapsed ja noored, kes on vaktsineeritud COVID-19 haiguse vastu või on COVID-19 haiguse mitte rohkem kui 180 päeva tagasi läbi põdenud, on eneseisolatsiooni ja testimise nõudest vabastatud.
6.2. 12–18-aastased lapsed ja noored, kes ei ole vaktsineeritud, peavad olema neli päeva eneseisolatsioonis. Viiendal päeval saavad nad end testida antigeeni kiirtestiga. Kui test on negatiivne ja haiguse sümptomeid ei ole, tohib edasised kolm päeva tulla üksnes kooli ja osaleda huvihariduses, noorsootöös. Kaheksandal päeval eneseisolatsioon lõpeb.

NB! Kool vaktsineerimist ei korralda. Vaktsineerimise kohta saab täpsemat infot veebilehelt vaktsineeri.ee.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna pöördumise koolijuhtide ja õpetajate poole
Vaatan videot, kuidas käib antigeeni kiirtesti tegemine, mida teeb õpilane või töötaja endale ise
Vaatan õpilaste ja haridusasutuste töötajate vaktsineerituse andmeid
Koroonaviiruse levik ja haridusvaldkond: juhised
Juhised haridus- ja noorsootööasutustele 2021/2022. õa alguses
Käitumine nakkusjuhtumi korral (skeem)

Jalus