fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Koroonaviiruse leviku tõkestamine 2021/2022. õppeaastal

1. Kätehügieen ja kaitsevahendid
1.1. Koolimajade, õpilaskodu ning spordikeskuse kohviku ja fuajee seintel on automaatsed kätepuhastusjaamad ja sildid „Pese või desinfitseeri hoolikalt käsi“. Mõlema koolimaja kõigis klassides on võimalik kasutada pumbaga pudelis olevat desinfitseerimisvahendit.
1.2. Sööklas ja tualettruumides on seebidosaatorid ning sildid „Pese hoolikalt käsi“. Käte pesemine seebiga enne söömist ja pärast tualettruumi kasutamist on kohustuslik.
1.3. Enne ja pärast ühise õppevahendi (näiteks iPadi või arvuti) kasutamist tuleb käed desinfitseerida või seebiga pesta.
1.4. Töötajad, kes on paljude inimestega vahetus kontaktis (näiteks koolitädi, büroojuht, kooliõde, raamatukogu juhataja, õpetajad), saavad kasutada kooli soetatud näomaske ja visiire. Maski või visiiri kandmine ei ole kohustuslik, kuid koolipidaja võib vajaduse korral vastava nõude kehtestada.

2. Majja sisenemine
2.1. Lapsevanemal soovitame koolimajja mitte tulla, kui see ei ole tingimata vajalik. Kui siiski on vaja arutada kiireloomulist küsimust, tuleb koolimajja sisenedes desinfitseerida käed ja kanda maski.
2.2. Kohtumised ja perevestlused õpetajaga toimuvad eelneval kokkuleppel.
2.3. Lastevanemate koosolekud toimuvad kas veebis või osalejate arvule sobiva suurusega ruumis.
2.4. Maski kandmise kohustus kehtib avalikes siseruumides st spordikeskuse fuajees.

3. Õppetöö ja treeningud
3.1. Õppetöö ja treeningud toimuvad võimalikult tavapärasel viisil.
3.2. Tunniplaani on kavandanud paaristunde, et hajutada õpilaste hulka koolimajades ja sööklas.
3.3. Viiruse leviku igakülgseks tõkestamiseks toimub ruumide õhutamine.

4. Haigestumine
4.1. Palaviku, köha, nohu või muu haigustunnuse korral on koolis ja treeningul osalemine keelatud.
4.2. Õpetajal, treeneril või kooliõel on õigus haigustunnustega õpilane koju saata.
4.3. Kui õpilase koroonaviiruse proov on positiivne, siis tuleb tal sellest kohe teavitada klassijuhatajat ja jääda koju karantiini. Kui sel ajal tekib palavik või köha, tuleb ühendust võtta oma perearstiga.

5. Karantiinikord ja testimine
5.1. Alates 1. septembrist 2021 kehtib üldhariduskoolides aset leidnud lähikontakti korral lihtsustatud karantiinikord.
5.2. Lihtsustatud karantiin kehtib kuni 18-aastastele (ja 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavatele õpilastele) koolis või lasteasutuses nakatunuga lähikontaktis olnud lastele ja noortele.
5.3. Koolis aset leidnud lähikontakti korral võivad kooliskäimist jätkata

5.3.1. ilma täiendava testimiseta
5.3.1.1. alla 12-aastased lapsed ja
5.3.1.2. 12–18-aastased lapsed ja noored, kes on vaktsineeritud COVID-19 haiguse vastu või on COVID-19 haiguse mitte rohkem kui 180 päeva tagasi läbi põdenud.

5.3.2. täiendava testimisega
5.3.2.1. 12–18-aastased lapsed ja noored, kes on vaktsineerimata või ei ole haigust läbi põdenud ning kui koolis tehtud kiirtest on negatiivne ja haigustunnused puuduvad. 72 tunni möödudes tuleb teha PCR test, mis peab olema negatiivne. PCR testimise korraldab kool koostöös Terviseameti ja avaliku testimise organisatsiooniga. Proovivõtumaterjaliks on vastavalt lapse soovile kurguloputusvedelik või ninaneelukaabe. Proove analüüsitakse SYNLABi Tallinna laboris. Tulemused ilmuvad kuni 24 tundi pärast proovivõttu digilugu.ee keskkonda.
5.3.2.2. Alaealiste testimine koolis toimub ainult vanema nõusolekul. Vaktsineerimata õpilase kiirtestimise korral pöördub kooliõde telefoni teel lapsevanema poole ja palub taasesitataval kujul nõusoleku (e-kiri, teade e-kooli).
5.3.2.3. Kiirtestist keeldumise korral suunatakse õpilane distantsõppele.

5.4. Koolis aset leidnud lähikontakti korral rakendub lähikontaktsetele 10-päevane lihtsustatud karantiiniperiood st laps võib jätkata koolis käimist, kuid järgnevad 10 päeva ei tohi laps käia huviringis, trennis, kinos, teatris, kohvikus, üritustel jne.
5.5. Haigustunnuste tekkimisel tuleb jääda koju olenemata vanusest.
5.6. COVID-19 haigestunu jääb karantiini olenemata vanusest.
5.7. Kui klassis või rühmas on õppijaid, kes peavad olema karantiinis (kas COVID-19 haigena või koolivälise lähikontakti korral), jätkub ülejäänutel kontaktõpe.

Nõusolekuvorm noorele vaktsineerimise ja testimise kohta
Nõusolekuvorm lapsevanemale lapse vaktsineerimise ja testimise kohta
COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud
Juhised haridus- ja noorsootööasutustele 2021/2022. õa alguses
Koroonaviiruse levik ja haridusvaldkond: juhised
Käitumine nakkusjuhtumi korral (skeem)

Jalus