fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Judo

Judo on Jaapani päritolu võitluskunst ja võistlusspordiala, mis kuulub tänapäeva olümpiaalade hulka. Judo keskendub püsti- ja maasmaadlusele ning selles puuduvad löögid. Õpitakse ja rakendatakse mitmesuguseid heite- ja kinnihoidmistehnikaid ning edasijõudnute tasemel ka keerulisemaid võtteid.

Judo sobib kõigile: nii noortele kui ka eakatele, nii meestele kui ka naistele. Selle alaga võib tegelema hakata peaaegu igas vanuses. Spordiklubi judotreeningutele ootame vähemalt 7-aastaseid poisse ja tüdrukuid.

Laste ja algajate judotreeningu keskmes on peamiselt kukkumistehnika omandamine ning üldkehaliste võimete arendamine. Pärast algteadmiste omandamist hakatakse õppima judoheiteid ja -maadlust.

Meie judotreeningute eesmärk on õpetada, kuidas kehatunnetuse abil efektiivselt kasutada nii füüsilist kui ka vaimset jõudu.

  • Järjepidev judotreening arendab füüsilist jõudu, kiirust, vastupidavust, painduvust, tasakaalu, koordinatsiooni ja reaktsiooni. Judo harrastaja omandab ühtlasi oskused, kuidas kaitsta nii ennast kui ka oma lähedasi.
  • Kuna judo olemus on sügavalt filosoofiline, suhtutakse temasse paljudes maades peaasjalikult kui kasvatusvormi: nimelt tugevdab judo kehaliste võimete kõrval ka distsipliini, enesekontrolli ja vaimset tasakaalu ning arendab selliseid elus vajalikke isiksuseomadusi nagu enesekindlus ja julgus.

Treeningud toimuvad Audentese spordikeskuses.

Judo harrastamiseks on vajalik spetsiaalne riietus judogi (rahvakeeles ’kimono’), kuid esimesteks treeninguteks sobib ka pikk või lühike spordidress. Tatamil ehk maadlusmatil ollakse paljajalu.

Soovi korral saab laps õpitud oskusi näidata eri judoklubide võistlustel. Kõige väiksematele judokatele korraldatakse tihti sumomaadluse stiilis võistlusi, kus nad hea meelega ennast proovile panevad. Kogenumad judokad osalevad Eesti meistrivõistlustel ja teistel riigisisestel, aga ka rahvusvahelistel judovõistlustel. Suvekuudel saavad meie klubi judokad osaleda Paunküla spordibaasis toimuvates treeninglaagrites.

Spordiklubi judotreeninguid juhendavad kogenud treenerid, kes on võistelnud rahvusvahelisel tasemel ja saavutanud tipptulemusi. Nad jagavad rõõmuga oma teadmisi, et kasvatada Eesti rahvuskoondistele järelkasvu ja aidata kaasa siinse judo arengule.

Jalus