fbpx
Otsi
 

Spinningu- ehk siserattatreeningud

Spinning on väga tõhus treening, mis toimub saalis siseratastel, muusika saatel ja treeneri juhendamisel. Siserattatreening suurendab nii aeroobset kui ka lihasvastupidavust. Treeningud sobivad ka meestele.

Tunniplaanis on siserattatreeningud märgitud oranžiga.

Treening Kirjeldus
Interval Spin Interval Spin on 50-minutiline vahelduva iseloomuga siserattatreening, mille jooksul vahelduvad kõrge ja madala intensiivsusega lõigud. Treening algab soojendusega, millele järgneb tunni põhiosa, mis on kohati kõrge intensiivsusega. Treening lõpeb taastumise ja venitustega. Kasutatakse erinevaid siserattasõidu tehnikaid, sooritatakse ka kiirendusi ja spurte. Soovitav on eelnev osalemine „Spin” treeningutes.
Spin Spin on 50-minutiline mõõduka ja keskmise intensiivsusega siserattatreening, mis algab rataste seadistuste kontrollimisega. Sellele järgneb soojendus ja põhiosa ning treening lõpeb taastumise ja venitustega. Treening on rahuliku ülesehitusega, kasutatakse siserattasõidu põhitehnikaid, so „sõidetakse” tasasel maal ja läbitakse mõõdukaid tõuse sadulas ja püsti. Kiirendusi ja spurte ei sooritata. Treening on sobilik nii siserattatreeningutega alustajatele kui ka kogemustega treenijatele.

 

Jalus