fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

1.–3. klasse külastas „Suukool”

17.01.2019

7.–11. jaanuarini tähistati koolis traditsioonilist „Kommi asemel“ nädalat, et nagu ikka pärast jõule pöörata suuremat tähelepanu hammaste tervishoiule, kommisöömise vähendamisele ja tervislikumatele maiustamisvõimalustele.

Klassides vaadati sel nädalal videoid suhkru kahjulikkusest, suhkrukella meisterdamisest ja hambaaukude tekkimisest. Eriti meeldisid lastele lühifilmid sarjast „Inimene pole kobras“. Tööõpetuse ja kunstiõpetuse tundides sai meisterdatud temaatilisi pilte. Vahetundides sai maitsta huvitavaid vahepalasid, mis sisaldasid vähem suhkrut ja rasva.

„Kommi asemel” nädala raames käis 1.–3. klassidel külas esindaja „Suukoolist“, kes just hammaste tervishoiust lastele rääkiski. Lapsed said teada, kuidas tekib hambaauk ning miks, kui sageli ja kui kaua peab hambaid pesema. Nähti pilte väga koledatest hooldamata hammastest ja kuuldi, et piimahambasse võib auk igapäevase maiustamise tagajärjel tekkida juba 20 päevaga. Siit-sealt kostis vahele laste pominat, et: „Enam ma kommi ei söö“, kuid arvata on, et nii kergelt oma harjumuste muutmine ei lähe.

Üllatust tekitas „Suukooli“ esindaja jutt, et hambapastat ei olegi enam vaja suust välja loputada, sest hammastele olevatki parem, kui hambapasta suhu jääb.

Kohtumine lõppes Suukooli hambakrokodilli briljantsete hammaste imetlemise ja hambajoogaga ning meelde pidid jääma neli hambahoolduse kõige tähtsamat reeglit:
1) Toitu tervislikult!
2) Janu korral joo puhast vett!
3) Toidukordade vahele peab jääma söögivaba aeg!
4) Pese hambaid 2 korda päevas vähemalt 2 minutit.

Aitäh „Suukoolile“ põhjaliku ja huvitava tunni eest!

Jalus