fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

1. klasside lugemisprojekt „Meie väike raamatukogu”

12.06.2019

Oktoobris alustasid 1.a ja 1.b pea õppeaasta pikkuse rahvusvahelise lugemisprojektiga „Meie väike raamatukogu”, mille eesmärk oli tutvustada erinevate maade kirjanikke ja illustraatoreid. Projekti toetavad Euroopa Liidu programm „Loov Euroopa”, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Klassid said kirjastuselt „Päike ja Pilv” 6 raamatut ja igale lapsele tegelusvihiku, kus ülesandeid raamatute kohta lahendada.

Õpetaja Tiina Rum kirjutas projektist: Alustati Läti kirjaniku M. Zutise raamatuga „Ärajäänud avastus”. Kuna raamat oli trükitähtedes, siis oli lastel esimene võimalus oma lugemisoskust näidata. Jutupesas loeti ette ja üheskoos arutati, mis edasi võiks juhtuda. Meil oli võimalus kohtuda raamatu autoriga Martinš Zutisega, kes peab end rohkem illustraatoriks. Lastel oli võimalus koos kunstnikuga luua oma illustreeriv jutt läbi koomiksi. Pärast jutustati oma lugu ja esinemist oli palju. Kohtumise lõpus jättis kunstnik ja kirjanik meie raamatutesse oma autogrammi koos illustreeriva pildiga. Raamatuga lõpetades saatsime auhinnamängule joonistused, kus lapsed pidid joonistama üheteistkümnenda olevuse, kellel on üksteist jalga.

Novembris oli Hilli Ranna raamatu „Lumivalge ja süsimust” lugemine. Raamat õpetas tajuma päeva kulgu ja aitas kellaaegade tundma õppimisel. Auhinnamängule saatsid lapsed kirjad, mida pere võis kassidele kirjutada.

Detsembris jõuluajal, kui on imedeaeg, võtsime läbi Sloveeni kirjaniku Peter Svetina raamatu „Võlusõrmus”. Auhinnamängule saatsime ühistööna tehtud albumi, kuhu lapsed kirjutasid ja joonistasid erinevaid sõpru.

Jaanuaris-veebruaris jätkasime sõpruse teemat lugedes Przemyslaw Wechterowiczi raamatut „Kallista mind!”. Leidsime lisaks sellele raamatule veel päris mitu teist kallistamise raamatut ja nii läks aega selle teema läbimiseks paar kuud. 1.a klassiga koos tehti paaridena luulesalmid sõprusest ja headest asjadest, millest kasvas välja ühine suur südamepuu. Kirjanik saatis klassile motiveeriva kirja koos tõlkega, et lastel oleks võimalus poola keelt eesti keelega võrrelda.

Märtsis alustasid lapsed muinasjuttude lugemisega ja läbi võeti Sloveeni kirjaniku Majda Koreni „Keeda mulle üks muinasjutt!”. Auhinnamängule saadeti oma keedetud muinasjutt, mille lapsed koostasid. Raamatu lõpuks peeti maha ühine sünnipäevapidu „Muinasjutt”, kus tutvuti erinevate muinasjuttude ja tegelastega.

Viimane raamat jäi kevadpühadesse. See oli Poola kirjaniku Przemyslaw Wechterowiczi „Muna või kana?”. Nuputamispäeval said lapsed mõelda ja arutada, kumb oli siis varem: muna või kana? Joonistati kanu ja meisterdati tibude sündi. Tutvuti ka illustraatori Marta Ludwiszewska piltidega ja prooviti järele sarnast tehnikat, millega kunstnik oli pildid raamatusse teinud. Auhinnamängule saatsime laste tehtud loomamõistatused.

Raamatuprojekt aitas lapsi lähemale raamatute lugemisele. Nii mõnigi laps sai lugemispisiku just projektis osalemisest. Lastele projekt meeldis, raamatud olid toredad ja pakkusid nalja ja pikki arutelusid.

Jalus