fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

10. klassi rebaste soe vastuvõtt gümnaasiumisse

21.09.2017

Traditsiooniline rebaste ristimine toimus sel aastal 11.–13. septembrini. Kolme päeva hommikul võis kooli campusel toimetamas näha oranži värvi riietega 10. klassi õpilasi, kes erinevaid ülesandeid täitsid ja võistlusmängudest osa võtsid. Oma kokkuvõtvad emotsioonid rebaste ristimisest panid kirja 12.c klassi õpilased Kristel Naelso ja Marite Ennuste.

Igal aastal toimub septembrikuus mitme päevane rebaste ristimine 10. klasside õpilastele, kus abituriendid korraldavad uustulnukatele huvitavaid tegevusi ja mänge.
Juba esimese päeva hommikul pidid rebased oranžides riietes koos hambaharjaga olema õpilaskodu ees, kus neid ootas klassikaline tervitusnaps, hammastepesu sinepi ja mädarõikaga ning tavapärane hommikuvõimlemine tee ääres, et köita möödasõitvate autode tähelepanu. Esimene hommik lõppes ühe maitsva lõpusnäkiga, mis kindlasti kauaks mõnele rebasele meelde jääb.

Hoolimata vihmast, kogunesid rebased ka teisel hommikul . Tehti mitmeid roomamisharjutusi õpilaskodu keldrikorrusel, et sealne põrand ilusti puhtaks saada ja sellega koristajate tööd kergendada. Muusika saatel toimus ringmänguna ka sibula söömine. Lõpetuseks lugesid rebasekutsikad abiturientidele luuletust ja need õnnelikud, kes ei olnud suutnud kolme salmi pähe õppida, said näidata oma tantsuoskust vihmatantsu tantsides.

Ka kolmandal hommikul ei tulnud puudu erinevatest tantsudest nagu näiteks valss, tango, polka, jenka ja uuemal ajal välja kujunenud tantsustiil twerkimine. Hommikuse vitamiiniampsuna said rebased närida porgandit. Toimus ka naisekandmise võistlus, milles teatavasti pidid eestlased väga head olema.

Vahetunnid möödusid rebastel oma füüsilist vormi parandades. Tehti püramiide, prääksuga ja prääksuta kükke, kätekõverdusi, kosmonaute, ampelmanni hüppeid ja mitmeid teisi huvitavaid harjutusi.

Kõigi oodatud viimased tegevused panid punkti kümnendike vastuvõtule gümnaasiumisse. Rebastele tuli natuke jumet peale panna: nad valati üle jahuga ning löödi pähe muna. Seal toimusid lisaks klassikalistele ettevõtmistele nagu kala suus teatejooks, kurkide ja porgandite püüdmine õlist, ka kinni teibitud jäsemetega võidujooks ja koerajooks suus oleva närimispulgaga, kus ise sealjuures pidi haukuma. Teatejooksude kaotajaid ootasid ees karistused. Ja nagu igale rebasele kohane, anti ka nüüd vanne olla eeskujulik gümnasist ja rebane oma jumalale. Ühikasse sisse said noored sportlased taas ainult luuletuse abil ning repsud said pärast väsitavat poolnädalat suud magusaks.

 

Jalus