fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

11. klasside vene keele ja kunstiajaloo lõimumistund Kadrioru lossis

28.03.2018

11. klasside õpilased külastasid vene keele ja kunstiajaloo lõimumistunni raames näitust Kadrioru lossis. Õpilased pidid näitusest kirjutama retsensiooni ning oma muljeid ja meeleolu kirjeldati järgnevalt:

21. märtsil käisime klassiga Kadrioru kunstimuuseumis tutvumas Ivan Aivazovski teostega. Aivazovski oli Armeenia päritolu vene maalikunstnik ning tema näitus, mis on kuni 8. juulini Kadrioru kunstimuuseumis, kannab nime. Teoseid aitas paremini mõista giidi selgitused, mida kunstnik täpsemalt piltidel kujutanud on. Kunstniku kohta sain teada, et ta eesmärk oli luua ideaalne teos ning ilmselt tuleneb sellest ka näituse nimi.
Jäin näituse külastusega rahule ning soovitan ka kõigil teistel leida veidi aega ja Aivazovski maalide näitusel ära käia. Mulle see meeldis ja sain näitust vaadates ainult positiivseid emotsioone. Kindlasti on Kadrioru kunstimuuseumis lisaks ka palju muud veel vaadata.
Egert Sekk 11.c klass

Antud näitus toimus Vene tsaari Peeter I ajal ehitatud Kadrioru lossis, kus hetkel tegutseb Kadrioru kunstimuuseum. Loss on ehitatud barokkstiilis, mis väliselt tundub väga võimas ja aukartust äratav. Sisenedes lossi, tuleb koheselt tunne, et oled paarsada aastat tagasi läinud ning see õhkkond aitas kiiresti süüvida kunsti, mida seal eksponeeriti.
Läksin näitusele suurte ootustega ning võin öelda, et see vastas täielikult sellele, mida ma lootsin seal näha. Minu lemmikteos oli “Laevad tormisel merel. Päikesetõus”, sest eristus koheselt teistest teostest oma narratiivsuse poolest. Soovitan kõigil Aivazovski näitust külastada, sest sellise tasemega töid näeb Eestis harva.
Robin Parts 11.d klass

Näitusel olles leidus palju ilusaid teoseid, aga mind kõnetas kõige enam 1890. aastail valminud teos „Bosporuse väin öösel“. Pilt on pealkirjaga kooskõlas ja see aitab pildist paremini aru saada. Pildil oli kujutatud mööduvaid inimesi ja tagaplaanil oli näha suurt väina ja merel sillerdavat täiskuu valgust. Lisaks oli pildi vasakus nurgas näha ka mošeed, selle kõrval minarett. Eriti meeldis see, kuidas Aivazovski suutis kasutada pildil külmi värve ja sinna lisadada soojad värvid nii, et tekkis väga ilus varjudemäng. Kuuvalguse peegeldus puudele tekitas sooja tunde ja igatsuse suve järele Tuli tahtmine ise maalida ja proovida värvidega samamoodi mängida kui tegi seda Aivazovski.
Debora Lehtsalu 11.c klass

Külastatud näitus oli üks parimaid, kus ma käinud olen. Retsensiooni kirjutamine mõjutas kindlasti näitusesse suhtumist. Kohapeal on palju erinevaid teoseid ning kõikidesse ei suuda niivõrd kohe süveneda. Teiste inimeste kohalolek mõjutab samuti kultuurielamust. Oleksin tahtnud istuda pingile ning silmitseda lemmikteost kasvõi tunde. Kunstimuuseumist lahkudes valitses mõttetasandil rahulolu. Tundsin end palju loomingulisemana ja kogenumana.
Anette Hallik 11.d klass

Jalus