Spordiklubi

1182 Tallinn lõpetas Eesti-Läti Ühisliiga neljandana

23.03.2015

1182_Tallinn_logodega_pilt_370x240Stabiilsus on hea, aga kas just selline? Naiste korvpalli ühisliigat mängiti sellel korral kolmandat hooaega ning kõik neljandad kohad on kuulunud ühele naiskonnale – 1182 Tallinn (eelmistel hooaegadel Eclex nime all).

Selle aasta „Final 6“ turniiri avapäeval alistasime tasavägise mängu järel RSU/Merks naiskonna 73:67. Nelja parima hulka jõudnuna tuli poolfinaalis tunnistada Cesise kindlat paremust tulemusega 75:44.

Kuna teises poolfinaalis jäi sama kindlalt Tallinna Ülikool alla TTT-Riga võistkonnale siis pronksmedali saatus jäi otsustada kahe koduse rivaali vahel. Mängu eelselt võis arvata, et oodata on tulist heitlust, sest senises selle hooaja kolme kohtumise järgi oli 2:1 ees 1182 Tallinn. Samas aga poolfinaalis vigastas ennast Heila Rosenfeldt, kes medalimängus kaasa teha ei saanud.
Enamus kohtumisest kulgeski suure närvilisuse ja madala visketabavuse tähe all. Esimene veerand kuulus 1188 Tallinn naiskonnale 17:14, poolajaks oli ees Tallinna Ülikool 29:28, viimast kümmet minutit alustati jälle 1182 eduseisul 47:45. Mõned minutid enne lõppu oli mäng viigis 52:52 , siis aga Tallinna Ülikooli mängijad tabasid ridamisi viskeid kaugelt ja lähedalt ning tulemusega 66:56 kuulusid pronksmedalid neile.

1188 Tallinn resultatiivsemana viskas suurepärase mängu teinud Birgit Piibur 21 punkti, keda toetas Pirgit Püü 16 silmaga. Tallinna Ülikooli parim oli Laura Audere 16 punktiga.

Eesti-Läti Ühisliiga finaalis alistas TTT-Riga ülekaalukalt Cesise naiskonna tulemusega 84:39.

Uuel nädalal jätkuvad mängud Eesti Meistritiitli nimel. Poolfinaalides kohtuvad omavahel 1182 Tallinn ja Audentes SG/ Noortekoondis ning Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool. Avalöök tehakse reedel 27. märtsil kell 18.00, kui 1188 Tallinn võõrustab Audentes SG / Noortekoondist.