fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

14. ühismatk viis koolipere Järve matkarajale

06.10.2023

Alates aastast 2019 on Audentese erakoolil saanud traditsiooniks käia kogu kooliperega matkamas. Sel sügisel toimus juba 14. ühismatk.

Sel korral koguneti väikese koolimaja ees, et minna ühiselt Järve metsa. Järve mets paikneb Ülemiste järve ning Pärnu mnt vahelisel alal. Kuna see on ilus männimets, siis on sinna sihtasutuse Terviserajad OÜ poolt rajatud aastaringi kasutatavad terviserajad. Seal on võimalik suvel joosta, matkata ja rattaga sõita ning talvel suusatada.

Kuna väljas oli sügise kohta väga soe ilm, siis kogunes rekordarv matkajaid – 126 inimest ja lausa 4 koera. Kui õppejuht Külli Arand oli lausunud avasõnad, sai sõna tervisenõukogu koordinaator Krista Kinkar. Krista andis kogunenud inimestele teada, et seekordsel matkal on kolm eesmärki:

  • Tutvuda koolile kõige lähemal asuva parkmetsaga, kus hiljem hakkavad lapsed käima ka kehalise kasvatuse tundide ajal;
  • Nautida mõnusa sügisilmaga looduses liikumist;
  • Püüda matka käigus vestelda vähemalt ühe võõra inimesega ning aidata sellega kaasa Audentese suurpere tekkimisele.

Matkajuht tuletas veel meelde liikluses liikumise reeglid ning seltskond asuski teele.

Kõigepealt kulges rada majade vahelt. Mööduda tuli Selverist, läbida kaks tunnelit, ületada parkimisplats, raudteeülesõidukoht ja Pärnu mnt. 1,2 km pärast oldigi Järve metsas. Seal valis Audentese pere looduses liikumiseks jooksuraja, kuna see on looduslikult mitmekesisem. Tuli ainult jälgida punaseid täppe puudel, et mitte ära eksida. Kui kolmveerand teest oli läbitud, siis toimus piknik. Igaüks oli kotti pistnud midagi maitsvat ja nüüd sai seda värskes õhus nautida. Tervet jooksurada matkarahvas läbida ei jõudnud, sest ilm hakkas juba pimenema. Tagasi kooli juurde jõuti juba pimedas, kuid see ei häirinud kedagi. Paljudele oli üllatuseks, et tegelikult on selline kaunis park koolile nii lähedal ja et seal on võimalik valida nii erinevaid radasid.

Osa jooksurajast jäi veel avastamata, kuid seda lubasid nii mõnedki matkalised juba iseseisvalt teha. Kõik olid tänulikud meeldiva matka eest kooliümbruse parkmetsas. Järgmine ühismatk toimub juba talvel. 

Jalus