fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

12. klassid valmistusid järgmisteks KOV valimisteks

08.02.2017

12. klasside õpilased osalesid ühiskonnaõpetuse tundide raames koalitsioonileppe simulatsioonil, mida modereerisid Kaisa Lõhmus ja Hele-Riin Rauna Eesti Noorteühenduste Liidust. 15. oktoobril toimuvad järgmised kohaliku omavalitsuse valimised ja nüüd saavad ka 16-17 aastased noored kohaliku elu üle otsustajaid valida.

Eesti Noorteühenduste Liidu huviks on läbi taolise õppemängu valmistada noori ette olema piisavalt kriitilised ja teadlikud valijad ning demokraatiaprotsessides osalejad. Selle kaasahaarava pooleteisttunnise simulatsiooni käigus said noored moderaatoritelt kuulda, miks on valimised olulised, miks olla huvitatud oma kohaliku omavalitsuse tegevusest ja kuidas olla kriitiline valija.

Simulatsioonis tuli klassil moodustada kolm gruppi. Iga grupp oli kui üks valimisliit ühes kohalikus omavalitsuses. Kui valimisliit oli oma programmi üle vaadanud, eelarve paika pannud ja valinud välja kolm olulisemat lubadust, mida soovitakse kodupiirkonnas muuta, algasid läbirääkimised. Oluline oli jõuda lõpuks kokkuleppele olulisemates muudatustes ning sõlmida koalitsioonilepe. Abiturientide läbirääkimised olid tulised, noored läksid rolli sisse, kuid mõlemad klassid jõudsid kõiki osapooli rahuldava lahenduseni.

 

Jalus