fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

2.a klassis käis Tark külaline

09.12.2019

Kuna käes on taas viiruste ja külmetuste aeg, siis oli 2.a klass koos õpetaja Anuga juba pikalt rääkinud terviseteemadel, jaganud oma kogemusi arstide ja haiglatega ning tutvunud sagedasemate vigastuste esmaabivõtetega. Sealt tekkis mõte kutsuda laste ette keegi, kes ka ise arstina töötab ning oskab seda ametit ja maailma läbi oma kogemuste tutvustada. Nii juhtuski, et 5. detsembril külastas 2.a klassi inimeseõpetuse tundi Ida-Tallinna Keskhaiglas kirurgina töötav dr Airi Tark.

Tark doktor rääkis, et arstiks saab õppida Eestis ainult ühes kohas ja see koht on Tartu Ülikool. Veel kuulsid lapsed, et arst peab suutma taluda verd ja saama hakkama väga keeruliste olukordadega. Lisaks olevat kirurgiamet tegelikult laisa arsti amet, sest ise ei pea operatsioonisaalis riidessegi panema ega instrumente otsima – kõiges selles abistavad arsti õed ja kirurgi osa on ainult opereerimine ning ta peab sellele 100% keskenduma. Vahel kestavad operatsioonid tunde ning sel ajal ei saa süüa, juua ega tualetti kasutada. Ometi on kirurgiamet dr Targa sõnul põnev ja pakub erinevaid väljakutseid. Veel said lapsed teada, et tulevikukirurgid on kõrvaltvaatajale pigem nagu arvutimängude mängijad, sest tehnoloogia muudkui areneb ja see teeb arstide töö palju lihtsamaks. Lisaks kõigele eelnevale kordas dr Tark lähenevale aastavahetusele mõeldes lastega üle ka saluutide kasutamise ettevaatusabinõud ja rääkis, mis võib juhtuda, kui ilutulestikuga hooletuks muutuda.

Dr Tark oli põnev ja kasulik külaline ning 2.a klassi lapsed on nüüd kindlasti terviseteemadel teadlikumad.

Jalus