fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

2.c klass uuris liikumisnädala raames inimeste liikumisharjumusi

14.05.2018

2.c klass võttis liikumisnädala raames ette liiklusprojekti ning uuris eestlaste liikumisharjumisi. Otsustati külastada Tallinna Bussijaama ja vaadata seal veidi ringi. Otsust toetas fakt, et meie kooli juurest on otse bussijaama mugav sõita nii bussiga nr 23 kui ka 17.

Enne minekut sai klassis räägitud, milles projekt seisneb. Lapsed said jagatud paaridesse ning igal paaril tuli küsitleda bussijaamas vähemalt kahte inimest ja uurida neilt nende liiklusharjumuste kohta. Seejärel pidid lapsed bussijaamas ringi vaatama ja uurima, mida huvitavat ja vajalikku sealt veel leida võib. Koolis olid lapsed elevil ja ülesanne tundus täitsa teostatav.

Kohale jõudes oli aga jänes kõigil põues ja entusiasmist polnud enam midagi alles. Eks võõraste inimestega rääkimine ongi alguses hirmutav. Õnneks tegid julgemad lapsed siiski veidi aja pärast otsa lahti ning teised said sellest julgust ja nii kõik 2.c klassi õpilased kogemuse võrra rikkamaks saidki.

Mõned lapsed sattusid rääkima lausa välismaalasega ja kasutasid julgelt suhtlemiseks inglise keelt!

 

KOKKUVÕTE UURINGUST:
2.c klassi liiklusnädala uuringus osales 8 inimest, 6 naist ja 2 meest. Kõik nad olid täiskasvanud. Kõige noorem vastaja oli 23-aastane ja kõige vanem 73-aastane.
Kõige rohkem liikusid nad jalgsi, sellele järgnesid võrdsetena transpordivahendid auto ja buss. Kõige populaarsem sihtkoht sel päeval oli Pärnu, sinna reisis lausa 2 inimest kaheksast. 7 vastajat olid Eesti ühistranspordiga rahul, üks vastaja arvas, et linnades on olukord hea, aga maapiirkondades on ka arenguruumi .Liiklusõnnetusse oli sattunud õnneks vaid üks küsitletud inimestest.
Veel saime teada, et Tallinna Bussijaamas on reisijatele kolm sisse- ja väljapääsu, ootesaal ja kohvik nimega „T kohvik“. Lisaks sellele on bussijaamas ka tasuline WC.

Pärast oli kõigil hea ja uhke tunne – oldi ju oma hirmudest üle ja saadi selle ülesandega kenasti hakkama. Preemiaks hea töö eest külastati ka bussijaama kohvikut.

Jalus