fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

2. klassid viisid läbi loomaprojekti

22.02.2023

2. klassi loodusõpetuse tundides õpitakse erinevaid Eestis elavaid metsloomi ning sellest innustust saanuna viisidki 2. klassid detsembris ja jaanuaris läbi loomaprojekti. Projekti raames külastasid lapsed Loodusmuuseumi, kus osaleti muuseumitunnis „Metsloomade aastaring”. Detsembri lõpus käisid 2. klassid kinos vaatamas jõulufilmi „Teddy jõulud”, kus tegelaseks oli tore mängukaru ning lapsed said sel päeval ka oma kaisukaru kooli kaasa võtta. Lisaks meisterdati, maaliti, joonistati ja vooliti kunsti-ja tööõpetuse tundides karusid, jäneseid ja muid loomi. Loodusõpetuses saadi teada, kes on imetajad, et imetajate esimene toit on emapiim ning et inimene kuulub samuti loomade hulka. Eesti keele tundide raames loeti loomaraamatuid ning arvutitundides valmisid miniuurimused valitud loomast.

Kõik lapsed tutvustasid oma looma ka klassikaaslastele. Kaaslased pidid tähelepanelikult kuulama, märkmeid tegema ja küsimusi küsima. Nii arenes õpilaste kuulamis- ja esinemisoskus. Esinejad olid hästi ette valmistunud, oma uuritud looma tutvustati julgelt ning kõik õpilased said erinevate loomade osas palju targemaks.

Kas teadsite, et rebane kuuleb hiire piiksumist kuni 800 m kauguselt? Et ilves näksib rohtu soolestiku puhastamiseks? Et oraval võib olla kasutusel mitu pesa? Et ämblikul on 48 põlve? Et hallhüljes on koeranäoga, aga viigerhüljes kassinäoga?

2. klasside õpilased teavad nüüd seda ja nii mõndagi veel. Loomade maailm on aga suur ning küllap jagub uurimist ja uudistamist ka edaspidiseks.

Jalus