fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

2. klasside sügisene ekskursioon Käsmu

09.10.2018

28. septembril suundusid kõik 2. klassid õppeekskursioonile legendaarsesse kaptenikülla Käsmu. Hommik algas suure vihmasajuga. Lastel olid kummikud korralikult jalas, vihmariided seljas ja keegi ei kartnud halba ilma. Kohale jõudes tuligi juba päike välja ja võis asuda matkale põlisesse männimetsa. Lapsed said ennast looduses vabalt tunda ja ise matkapunkte üles otsida. Matkajuht tutvustas lastele seeni, kuidas metsas ilmakaari kindlaks määrata ja kuidas lugeda puude vanust. Looduses matkates õpiti tundma Lahemaa rahvuspargi pärli – Käsmu poolsaart. Metsas nähti suurt kivikülvi ja suuri rändrahne.

Kogenud Lahemaa loodusgiidi juhendamisel uuriti ka taimestiku kooslust, vaadeldi loomade tegevusjälgi. Kuna looduses matkamine teeb kõhu teadagi tühjaks, siis toimus vanal kiigeplatsil ka piknik. Pärast seda sai iga laps visata oma kivi soovikivi hunnikusse ja mõttes midagi soovida.

Pärast parajalt pikka õuesõppe tundi mindi Käsmu meremuuseumi, kus eksponaadid andsid huvitava ülevaate kohaliku rannarahva elust ja Põhja-Eesti meresõidust läbi aegade. Meremuuseumi rannaäärset inimeste eluolu tutvustas bioloog Aarne Vaik. Lisaks said lapsed teada, kuidas laevad omavahel suhtlevad ning kasutades signaallippude kleepse laduda vanaaegse postkaardi taha oma nime. Päev oli igati õnnestunud. Lapsed olid rahulolevad ning nii mõnegi teadmise võrra jälle targemad.

Jalus