fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

3.c klass uuris postiteenuse ajalugu ja hetkeolukorda Eestis

25.02.2019

„Läbi öö ja tuule, üle mere ja mäe,
miski tuleb su juurde, mida sa veel ei näe.
Kui halvad on ilmad ja veel halvem on meel,
mõtle: sõprade kirjad on su poole teel.“
Jaan Kaplinski „Kirjad tulevad“

Enne sõbrapäeva oli 3. klasside eesti keele õpikus teemaks kirjade saatmine ja postiteenuse ajalugu. Sai arutletud, kuidas praegusel nutiajastul teateid edastatakse ja tekkis küsimus, et kes siis üldse tänapäeval kirju saadab? Et asjas sotti saada, otsustas 3.c klass ka ise kirja saatmise reaalselt läbi teha. Iga laps kirjutas kirja oma sõbrale, pani selle ümbrikusse ja koos sai harjutatud kirja saaja ja ka kirja saatja aadressi ümbrikule kirjutamist. Seejärel tehti jalutuskäik Tondi Selverisse, kus soetati infoletist postmargid. Õnneks on poe juures olemas ka oranž Omniva postkast ja nii nende kirjad teele läksidki.

Et kõik tänapäeva postindusest oleks täitsa selge, külastati ka Tallinna suurimat postkontorit. See asub Lasnamäe Centrumis. Õpilased said teada, et postkontorid on viimase 10 aastaga palju muutunud ning üritavad ajaga kaasas käia. Kirju tõesti enam eriti ei saadeta, küll aga vahel postkaarte ning põhirõhk on postkontoris pakkide väljasaatmisel ja vastuvõtmisel. Lapsed said ka ise näha pakiladu ja seda, kuidas pakke sorteeriti ning istuda ka Omniva klienditeenindaja toolis.

Kokkuvõtteks võib öelda nii, et eks nutitelefoniga on tõesti lihtne sõbraga suhelda ja teateid edastada, aga postkastist sõbra saadetud kiri leida on midagi, mis igal juhul toob naeratuse suule.

Jalus