fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

3. klassid käisid elektrit avastamas

03.02.2020

Juba mitmeid aastaid on kolmandates klassides tavaks minna Energia avastuskeskusesse avastama elektrit. Kuna õppeprogramm hõlmab teadmisi elektrist, vooluringist ja magnetist, siis just see muuseum pakub häid võimalusi esmaste teadmiste hankimiseks. Seda 3.a, 3.b ja 3.c klass ka tegid.

Muuseumisse jõudes said lapsed algul iseseisvalt tutvuda erinevate mõõteriistade ja masinatega. Siis anti lühiülevaade muuseumi tekkeloost. Järgnes tund aega teadusteatrit, kus lastele näidati põnevalt erinevaid katseid elektriga, elektrivooluga ja magnetväljaga. Lapsed said ise katsetes osaleda ja seetõttu said vahetu kogemuse elektrinähtustest.

Iga päev tehakse külastajatele mitmeid kordi ka välgudemonstratsiooni. See on ohutu, kuid põnev viis lähemalt uurida, kuidas välgunooled välja näevad ja käituvad. See oli üsna mürarohke, kuid kõik soovijad said kasutada kõrvaklappe.

Nüüd oli aeg käes katsetada staatilise elektriga. Kera elektroodiga puudutades said lapsed tunda, kuidas juuksed püsti tõusevad. Katsetaja keha pinnale koguneb seejuures laeng, mis ulatub 150 000 voldini. Kuid õigeid maandamisvõtteid kasutades pole see muud kui lõbus kogemus.

Pärast kohustuslikku programmi said lapsed võimaluse allkorrusel tutvuda erinevate eksponaatidega, mis võimaldavad füüsikanähtusi turvaliselt ise uurida ja katsetada. Muuseumi eesmärk, et külastajad saaksid ise neid ümbritsevat keskkonda avastada läks igati korda. Lapsed väljusid majast targematena ja oskavad edaspidi jälgida enda ümber toimuvaid nähtusi.

Jalus