fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

3. klassid võtsid osa eTwinningu projektist

13.06.2017

Lõppev õppeaasta oli kolmandatele klassidele eriline. Nimelt võeti inglise keele tundide raames õpetajate Age, Kertu ja Riina juhtimisel osa rahvusvahelisest eTwinningu projektist „Stars don’t shine only at night“. Projektis osales kokku kuus kooli neljast Euroopa riigist – Eestist, Hispaaniast, Kreekast ja Itaaliast.

Kui omavahel tuleb inglise keele rääkimine juba päris kenasti välja, siis teise riigi lastega Skype’i kohtumise pidamine või inglise keelt mitte emakeelena rääkivate laste videotest arusaamine ei pruugi alati nii lihtne olla.

Projekti käigus tutvuti erinevate riikide ja lastega, peeti Skype’i kohtumisi, joonistati, tehti videoid, saadeti üksteisele kaarte ja kingitusi.

Näiteks tegid 3.a klassi õpilased videojutustuse raamatust „Laura’s Star“, mille järgi teiste riikide lapsed pilte joonistasid. 3.b klassi õpilased tegid video helkuritest – väikestest tähtedest, mida me pimedal ajal endaga kaasas kanname ning mis meid liikluses kaitsevad. 3.c klass tegi räpiversiooni laulust „Twinkle, twinkle, little star“ ja filmis selle üles. Iga klassi lapsed said Skype’i vahendusel mõne teise riigi lastega kohtuda ja neile küsimusi esitada.

Projekti vältel rändasid koolist kooli tähelillede kroonlehed. Igas koolis kaunistati oma riigi tutvustamiseks 6 kroonlehte. Lõpuks pandi erinevate partnerite poolt kaunistatud kroonlehtedest kokku 6 tähelille. Iga partner sai mälestuseks ühe tähelille. Ühe viimase ülesandena valmisid ka projektis osalevaid partnerriike tutvustavad videod. Oli huvitav vaadata, millist infot näiteks Kreeka lapsed Eesti kohta kogunud olid. Mõni fakt oli uus ka Eesti lastele!

Projekti lõpetuseks tegi üks Kreeka kool projektis osalevatele õpilastele väikese üllatuse ning saatis kõigile mälestuseks isevalmistatud järjehoidjad.

Projekt oli õpilaste jaoks huvitav, sidus erinevaid õppeaineid ning andis võimaluse oma inglise keele oskus proovile panna. Projekti tegevustest valmis ka kolm veebiajakirja, neist viimase panid kokku meie kooli inglise keele õpetajad.

Vaatan veebiajakirja

Jalus