fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

4.a klass kohtus Marsiga

16.11.2021

Teisipäeva, 9. novembri õhtul kogunesid 4.a klassi õpilased Glehni parki Tallinna Tähetorni juurde. Õppeaasta algusest peale on loodusõpetuses õpitud maailmaruumiga seotud teemasid, tähistaevast, planeete, tähtkujusid ning universumi väikekehi. Nüüd oli aeg teema lõpetuseks ka ise tähetorni külastada. 4.a klassiga uurisid tähemaailma õpetajad Anu Vananurm ja Age Osik.

Lapsed võttis tähetornis vastu härra Mario Mars, kes rääkis neile kõigepealt Tallinna Tähetorni ajaloost ning seejärel loomulikult ka komeetidest, asteroididest, planeetidest ning kõigest muust põnevast. Härra Marsile pakkus klassi poolt edukalt konkurentsi ka 4.a klassi õpilane Rasmus, kes teadis kosmosest ja maailmaruumist samuti väga palju.

Lapsed said teada, et Päike on tegelikult rohelist värvi, et rauast meteoorid on väga rasked, isegi, kui nad on lihtsalt kivisuurused ning et astronoomid kasutavad üleval tornis hoopis punast valgust selleks, et vajalikke nuppe ja tehnikat näha.

Kohtumise lõpus said kõik üles tähetorni tippu ronida ning seal sai näha ja katsuda tõeliselt suurt teleskoopi, millega selge taeva korral tähetornis universumi avarust uuritakse. Kahjuks jäid 4.a klassil tähed pilvise ilma tõttu vaatamata, kuid üleval tornis sai iga soovija pikksilmaga Tallinna siluetti uurida. Kel jäi tähevaatlus kripeldama, see peab sammud uuesti tähetorni seadma, kuid siis juba selge ilmaga.

Jalus