fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

4.c klass jõudis jäljendamiskonkursil taas finaali

21.12.2022

Pirita Majandusgümnaasium korraldas juba 24. korda lemmiklauljate ja -ansamblite jäljendamise konkursi „Rising Star“, kus osalesid Tallinna koolide 1.–12. klassi õpilased. Võistlejate ülesanne oli matkida lauljaid ja ansambleid võimalikult täpselt. Võisteldi kahes vanuserühmas: 1.–6. klassi õpilased kandideerisid Mini Stari tiitlile ja 7.–12. klassi noored Rising Stari tiitlile.

Kui kahel eelneval aastal oli žürii selgitanud võitjad välja videote järgi, siis tänavu korraldati konkurss taas traditsioonilises vormis.

Meie 4.c klass astus lõppvoorus üles kahe looga

2. detsembril Vene Teatri uuel ringlaval toimunud finaali jõudis Audentese erakooli 4.c klassist lausa kaks truppi:

  • Modern Talkingu lugu „We Take The Chance“ jäljendasid Oliver, Roger, Lilly Felicity, Siim Oliver, Pärt Sander ja Märt ning
  • Loreeni loo „Statements“ matkijaks olid Paris, Annabel, Karola, Lilly Felicity ja Jane. Nende tiim sai eriauhinna hingelise esituse eest: see sügavamõtteline laul oli vajanud palju harjutamist, et õige tunnetus kätte saada ning emotsioonid ja sõnum vaatajani viia.

Kogenud jäljendajad

Juba esimeses klassis jõudsid Karola, Lilly Felicity, Oliver ja Roger sama konkursi eelvooru tihedast sõelast finaali, matkides ABBA lugu „Waterloo“.

Teises klassis jäljendasid nad Daniel Digesi klouni, baleriini, tinasõduri ja solistidega lugu „Algo Pequeñito“ ning 3. klassis Polina Gagarina lugu „Million Voices“. Mõlemal aastal pälvisid nad Mini Stari võidutiitli. Eelmisel aastal toodi koju ka publiku lemmiku tiitel, mille sai sama klassi teine koosseis Märten Männiste jäljendamise eest.

Üritus, mis tekitab suisa sõltuvust

Kui uurisime 4.c klassi õpilastelt endilt, mida sellisel konkursil osalemine neile annab, siis ütlesid nad, et koos harjutada on hästi tore ja neile meeldib laval olla keegi teine. Juurde on saadud esinemisjulgust ja näitlemisoskust ning laval olemine on hakanud väga meeldima. „Rising Staril“ osalemine on olnud lõbus, kuna lapsed saavad koos sõpradega esineda.

Tore on vaadata ka teiste esinemist, sest etteasted on imelised, kõik on palju harjutanud. Lõpus on tunne, nagu oleksid tšempion, isegi siis, kui ei võida. Kõik varem osalenud õpilased tahavad ka edaspidi ennast sellel konkursil proovile panna ja staare jäljendada.

Ühiselt panustades luuakse ühtsustunnet

4.c klassi esinejaid juhendanud õpetaja Lea Heier leiab, et igasugune koos tegutsemine liidab inimesi, õpetab üksteisega arvestama ning pakub pingutuste ja proovide kõrval nii palju ehedat rõõmu. Kui kõik sobivad kostüümid, pillid ja detailid on tervikpildiks ehk esinemiseks kokku korjatud, siis ei jää muud üle, kui säravat etteastet nautida. Vähem tähtis ei ole ka lapsevanemate, abiliste ja pöidlahoidjate roll, sest see loob ühtse pere tunde.

Jalus