Uudised
ERAKOOL
4. klassid käisid õppekäigul Kadrioru muuseumis
05.11.2019
4. klassid külastasid oktoobris Tallinna Kadrioru muuseumi näitust „Vana palee saladused“ – tutvumine Peetri majamuuseumiga teema „Linn“ raames, kus me mitte ainult õpime, mis hooned on linnas, aga ka räägime Peterburist, Peeter I, Katariina I ja ka Kadriorust.
Peeter I maja on Tallinna vanim muuseum, mis avati huvilistele 1806. aastal Vene keisri Aleksander I tahtel. 17. sajandist pärineva hoone soetas Vene tsaar Peeter I 1714. aastal ning kasutas seda oma elukohana Tallinna visiitide ajal. Eriti meeldis talle häärberi taga asuvalt Lasnamäelt avanev vaade merele ja sadamale. See võimaldas jälgida vaenulike aluseid, mis kestva Põhjasõja (1700–1721) tõttu patrullisid Soome lahel. 1718. aastaks oli Peeter I soetanud ka ümbritsevad valdused ning alustas Kadrioru lossi ja pargiansambli rajamist. Tsaari esimene elukoht pargis sai aga tuntuks kui „vana palee“. Alates 1941. aastast tegutseb Peeter I maja Tallinna Linnamuuseumi filiaalina.
Muuseumis eksponeeritakse ainulaadseid esemeid, mis ümbritsesid Peeter I ja Katariina I nende siinviibimise igapäevaelus. Samuti on majas omalaadne maalikollektsioon, mille pärliks on 1639. aastal Mustpeade vennaskonnale annetatud tsaar Mihhail I Fjodorovitš Romanovi originaalportree. Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldume minevikku ning saame näha ja tunda ajalugu.
Muuseumitunnis tutvuti 17. sajandi lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Uuriti, miks ostis Peeter I maja Kadriorgu ja nimetas selle vanaks paleeks ning kellega koos Peeter palees elas. Tunni jooksul tutvuti püsinäitusel olevate esemetega, kus õpilased omandasid uusi teadmisi maja ja selle omanike kohta. Muuseumipedagoogi juhendamisel toimus tund interaktiivses vormis, kus kõik õpilased said võimaluse väljendada oma mõtteid ja näidada oskusi kaaslastele. Lahendati huvitavaid kirjalikke ülesandeid. Saadi teada, millised on lood Peeter I ja Katariina kohta, mida esemed endas kannavad. Muuseumitund täiendas kooliprogrammi ja laiendas silmaringi.
Õpilaste arvamused õppekäigust:
Gabriela: „See muuseum oli väga lahe. Peeter Esimene oli nii pikk. Ma sain teada uusi vene keelseid sõnu. Ja see oli väga vana muuseum“.
Lorette: „ Ma käisin klassiga Peeter I muuseumis. See on väga vana muuseum Tallinnas kõige vanem muuseum. See muuseum oli väga huvitav“.
Mia-Liisa: „Me käisime Peeter I muuseumis. See on kõige vanem muuseum Tallinnas. See muuseum oli huvitav. Me saime Peter I palju teada. Näiteks, ta oli väga pikk ja ta jala number oli 38“.
Vaata veel
-
Audentesele anti Erasmus+ programmi jaoks viieaastane akrediteering
27.09.23
Erasmus+ on Euroopa Liidu programm, mille eesmärk on toetada rahvusvahelist õppimist, arendada riikidevahelist koostööd ning ühendada erinevaid kultuure. Selle raames -
Viis põhjust, miks omandada gümnaasiumiharidus e-õppena
27.09.23
Tänapäeva maailm on täis põnevaid tegevusi ja väljakutseid. Paljud gümnasistid seisavad seepärast paratamatult valiku ees, millal alustada iseseisva eluga ning -
Kergejõustikuareen on 30. septembril suletud 11.45–16.00
27.09.23
Hea klient! Kergejõustikuareen on treeninguteks suletud laupäeval, 30. septembril kell 11.45–16.00. Vabandage ebamugavuste pärast! -
Tule sügismatkale!
26.09.23
Erakooli tervisenõukogu käivitas 2019. aastal matkasarja, kus juba nelja õppeaasta jooksul on huvilised saanud osaleda kokku 13 matkal. Huvilisi on