fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

4. klassid külastasid Peeter I majamuuseumit

20.01.2023

Meie koolis on juba aastaid traditsioon külastada 4. klassidega Peeter I majamuuseumit Kadriorus. Vene keele õppeprogrammi raames külastasid muuseumit 4.a, 4.b ja 4.c klass koos vene keele õpetajate Olga Tenno ja Jelena Panfilovaga.

Peeter I maja on Tallinna vanim muuseum, mis avati huvilistele 1806. aastal Vene keisri Aleksander I tahtel. 17. sajandist pärineva hoone soetas Vene tsaar Peeter I 1714. aastal ning kasutas seda oma elukohana Tallinna külastades. Eriti meeldis talle häärberi taga asuvast Lasnamäelt avanev vaade merele ja sadamale. See võimaldas jälgida vaenulike aluseid, mis kestva Põhjasõja (1700–1721) tõttu patrullisid Soome lahel. 1718. aastaks oli Peeter I soetanud ka ümbritsevad valdused ning alustas Kadrioru lossi ja -pargiansambli rajamist. Tsaari esimene elukoht pargis sai aga tuntuks kui „vana palee“. Alates 1941. aastast tegutseb Peeter I maja Tallinna Linnamuuseumi filiaalina.

Muuseumis eksponeeritakse ainulaadseid esemeid, mis ümbritsesid Peeter I ja Katariina I nende siinviibimise igapäevaelu. Samuti on majas omalaadne maalikollektsioon, mille pärliks on 1639. aastal Mustpeade vennaskonnale annetatud tsaar Mihhail I Fjodorovitš Romanovi originaalportree. Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldutakse minevikku ning saab näha ja tunda ajalugu. Muuseumitunnis tutvuti 17. sajandi lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Uuriti, miks ostis Peeter I maja Kadriorgu ja nimetas selle vanaks paleeks ning kellega koos Peeter I palees elas. Tunni jooksul tutvuti püsinäitusel olevate esemetega, kus õpilased omandasid uusi teadmisi maja ja selle omanike kohta. Muuseumipedagoogi juhendamisel toimus tund interaktiivses vormis, kus kõik õpilased said võimaluse väljendada oma mõtteid ja näidata oskusi kaaslastele. Lahendati huvitavaid kirjalikke ülesandeid ning saadi teada, millised on lood Peeter I ja Katariina kohta ja mis esemeid nad kandsid. Muuseumis on suur ja ilus laev. Õpilased said teada mitte ainult miks Peeter I ise tegi seda, kuid oli ka võimalus iseseisvalt laevu meisterdada, kaunistada ja kindlasti ka nimetada, sest laeva nimi on väga oluline. Muuseumitund täiendas kooliprogrammi ja laiendas silmaringi.

Jalus