fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

4. klassid võtsid osa Põhjala kirjanduse nädalast

12.12.2022

Põhjala kirjanduse nädal toimub alati novembri keskel, siis kui meie maades on kõige pimedam aeg. Nädala alguses, esmaspäeval, loetakse aasta raamatuteks valitud teostest, ja seda samal ajal kõikides Põhja- ja Baltimaades ning ka Põhjala asutustes. Igal aastal valitakse uus teema. Selle aasta teemaks valiti „Põhjala loodus”, mõtisklemaks meie suhtumise üle Põhjala loodusesse. See on miski, mis on meie kultuuriga läbi põimunud ning omab suurt rolli ka kirjanduses. Inimese ja looduse suhe on ajast-aega olnud meie elus tähtsal kohal.

4.c klass on juba kolmandat aastat huvitavast projektist osa võtnud. Õpilastega oleme lugenud, arutlenud selle üle, kui olulised on kõik inimesed kogu maailmas, millised on meie unistused, mida me saame teha, et unistused täituksid. Ettelugemise päevaga ühinesid seekord ka 4.b õpilased.

Sellel aastal oli ettelugemiseks pildiraamat „Kui sa kohtad karu”, mis valminud soome-rootsi autorite Malin Kivelä ja Linda Bondestami ning taanlase Martin Glaz Serupi koostöös. Põhjamaade Nõukogu Laste- ja Noorte kirjandusauhinnale 2022 nomineeritud raamatu sisu peegeldab pealkirja. Teemale lähenetakse hariduslikult, aga samas humoorikas võtmes. Õpilased lugesid vaheldumisi õpetajaga teksti ette, jutustasid piltide järgi ja rääkisid, mis tundeid neis tekitab põhjamaine loodus. Pärast arutelu soovisid 4.c õpilased rühmades tööd jätkata, valiti lühinäidendite kirjutamise, koomiksite loomise ja geograafiiliste faktide uurimise vahel. 4.b klassi õpilased kirjutasid loovjutud teemal „Kui sa kohtad karu”. Põnev oli järgnevates tundides kuulata värvikaid karujutte, vaadata humoorikaid dramatiseeringuid ja koomikseid, saada uusi teadmisi Põhjamaade kirjanduse, lippude, pealinnade, pindala jms sellise kohta.

Ettelugemine, kuulamine, koos tegutsemine innustab lapsi lugema ja sellest rõõmu tundma, samuti edendab sallivust ja koostööoskust.

Jalus