fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5.–9. klassid käisid kinos

23.05.2022

Viimast õppeperioodi alustasid 5.–9. klassid ühise filmivaatamisega. 2. mail käisid õpilased koos õpetajatega kinos Sõprus vaatamas kassahitti „Apteeker Melchior”, mida nii mõnigi filmikriitik peab uueks „Viimseks reliikviaks”. Tundub, et nii ka läheb, sest meie õpilastele linateos väga meeldis. Nad soovitavad seda kõigil vaatama minna – parim uus Eesti film ning kindlasti on soov näha filmitriloogia järgmisi osi. Tähtis roll oli ka filmi linastumiskohal – kino Sõprus on Tallinna vanim tegutsev kinosaal.

Mõned näited ajaloolistest mõistetest: raad, raehärra, prior (foogt), komtuur, mungad, amb, meister, apteeker, timukas, reliikvia, Saksa ordu, preester, kindlus, kristlus, piibel, vaekoda, Mustpeade maja, Gotland, arseen. Tänu filmile on nüüd need mõisted ja keskaegne tegevus hoopis paremini arusaadavad.

Mõned muljed ja kommentaarid 7. klasside õpilastelt:

 • Meile meeldis filmi täpsus, graafika – kui realistlik kõik oli. Filmimise paigad olid ägedad ja ehedad, nii et tahaks ise ka olla selles ajas ja nendes kohtades. Meeldis, kui keskendunud ja rahulik oli peategelane, väga hea näitlejavalik.
 • Film oli huvitav ja õpelik. Ajaloos just õppisime keskaegset Tallinna linna ja see film tegi mitmed mõisted paremini selgeks. Meeldib selle aja arhitektuur ja kuidas selle aja Tallinnat kujutati. Tallinna linn oli keskajal täiesti teistsugune kui praegu. Elu oli palju raskem ja ebamugavam. Tänapäevane Tallinn tundub palju parem koht, kus elada.
 • Film oli põnev, sest kogu aeg toimus midagi. Näitas nii hästi keskaegse linna olustikku, selle ilusaid ja mitte nii ilusaid kohti. Meeldisid riided, mida siis inimesed kandsid. Samuti meeldis, et oli ootamatu lõpp.
 • Meeldis, et tähtsa raamatu sisse oli pandud hoopis surnud rott. Tähtis on, et see mustpea ja komtuur ei saanud, mida nad tahtsid.
 • Huvitav oli see apteekinaps – ei tea, mis see küll olla võis? Alla 10-aastased ei tohiks seda vaatama minna.
 • Krimimüsteerium oli täielik. Film pakkus palju närvikõdi. EI SOOVITA NÕRGANÄRVILISTELE!

Oluline osa oli õpilaste tagasisides pöörata tähelepanu ka detailidele ning filmi valmimisele ja tehnilisele poolele. Sellest lähtudes kirjutavad 7. klassi õpilased:

 • Apteekri maja seina peal oli krokodilli topis, mis näitas, et apteeker on sama salapärane ja müstiline kui krokodill.
 • Film on väga hästi tehtud: graafika näeb hea välja, ainult filmi alguses natuke imelik, siis kui näidati laevalt linna. Ülejäänud film oli väga realistlik, nagu olekski seal päriselt mingisugune mõrv toimunud.
 • Filmi tehniline pool ehk helitaust ning kaameratöö olid väga head. Hakkame oma filmidega jõudma järgmisele tasemele. Siiski häiris, et filmi stsenaarium oli hüplik ning raskesti jälgitav. Samas peab tunnistama, et sage süžee muutus ning uued tegelased hoidsid üleval pinget, kuigi samas tegi filmi raskesti jälgitavaks.
 • Kõik ajaloo- ja krimihuvilised võiksid kino külastada, sest kõne all olev film on tasemel nii oma süžee kui ka kostüümi- ja eluolu kirjeldamise poolest. Kostüümikunstnikud olid teinud tõepärast tööd ja tulemus oli väga usutav.
 • Film oli väga põnev, pinget tekitav, salapärane, müstiline, keskaegset tunnet tekitav, verine ja ka natuke hirmus, sest sa ei teadnud kunagi, kes võib järgmisena surra ja kõik olid salapärased.

Kirjanduse tunnis kirjutasid 7. klassi õpilased arvustust, tuli kirjutada oma muljetest koos põhjendusega. Lisaks arendati kirjeldamisoskust, kirjeldades keskaegset Tallinna ja linnakodanikke, apteegi interjööri. Võrdlusoskuse arendamiseks leidsid õpilased erinevusi keskaegse ja tänapäevase vahel. Katsetati ka ise filmisüžeesid välja mõelda. Nii et kui Indrek Harglal aina uuteks ja uuteks Melchiori raamatuteks mõtteid väheks jääb, saab uuteks filmideks lisaainest meie seitsmendike käest:

 • Uus Melchiori film võiks alata niimoodi: Möödunud on poolteist aastat. Melchior ja Keterlyn on abieluks valmis Niguliste kirikus. Melchior hingab sügavalt ja on valmis uksest sisenema. Kui ta ust hakkab lahti tegema, vaatab talle vastu šerifi maharaiutud pea…

Jalus