fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5.a klassis käis rääkimas diabeediõde

29.10.2018

19. oktoobril külastas 5.a klassi diabeediõde Sirje Multram, kes rääkis õpilastele diabeedist ja esmaabist. Lastel ja noortel esineb peamiselt 1. tüüpi suhkurdiabeet, mis on krooniline autoimmuunne haigus. See tähendab, et inimese immuunsüsteem ründab omaenda organismis asuvaid insuliini tootvaid rakke ja hävitab need. Kuna diabeedi puhul kõhunääre insuliini ei tooda, siis ainevahetuse normaalseks toimimiseks vajab diabeediga laps igapäevast insuliinasendusravi kas insuliini süstimisega või insuliinipumba abil. Lisaks insuliini süstimisele tuleb mõõta päeva jooksul korduvalt veresuhkru taset, toituda tervislikult ja liikuda piisavalt.

Diabeediõde rääkis klassile ka esmaabist. Õpilased said teada, et kui diabeediga lapsel veresuhkrutase läheb madalaks, siis võib tal esineda järgmised tunnused: nõrkus, väsimus, peavalu, näljatunne, värisemine, kahvatus või higistamine. Antud tunnustega lapsel peab mõõtma kohe veresuhkrutaset, andma talle kiiresti midagi magusat ning kutsuma appi täiskasvanu. Kui veresuhkrusisaldus tõuseb kõrgeks, siis võib diabeediga lapsel esineda järgmised tunnused: suur joogijanu, sage urineerimine, väsimus, loidus või sage hingamine. Siis tuleb lubada lapsel juua ja käia tualetis nii tihti, kui ta soovib ning mõõta veresuhkrut. Diabeeti põdev laps soovib, et teda koheldakse võrdselt eakaaslastega.

5.a klass tänab ka kooliõde Zinaidat, kelle abiga sai diabeediõe külastus teoks.

Jalus