fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5.c klassi külastas Rahvusraamatukogu

16.05.2022

Teadaolevalt on Eesti Rahvusraamatukogu suur maja Tõnismäel külastajatele remondi tõttu suletud. Küll aga ootab külalisi Eesti Rahvusraamatukogu väike maja Narva maanteel, kuhu ühel päikeselisel hommikupoolikul 5.c klass sammud seadiski.

Hoolimata varasest kellaajast oli raamatukogus juba külastajaid – kes luges niisama, kes tegi tööd, kes õppis. Juhendaja viis õpilased teise korruse õppeklassi ning tund „Tarkuseteri teatmekirjandusest“ võis alata. Kõigepealt räägiti, miks ei saa alati usaldada guugeldamise teel leitud infot ning tutvustati teatmekirjandust, kui sellist – see polegi mõeldud vaid teadlastele! Õpilased said käes hoida erinevaid entsüklopeediaid, teatmikke, aimeraamatuid ja muud – üks neist oli lausa üle saja aasta vanune eestikeelne entsüklopeedia! Räägiti, kuidas teatmekirjandus on ajas muutunud, kuidas sisukord, register ja teadmised tähestikulisest järjekorrast aitavad kiiremini vajalikku infot üles leida.

Siis oli aeg rühmatööks: iga rühm sai töölehe viie küsimusega. Esmalt tuli mõelda, millisest raamatust vastust otsida, sest laual oli üle kahekümne teatmeteose ning siis see üles leida. Oli parasjagu peamurdmist ja läks ka aega, ent lõpuks said kõik rühmad hakkama. Kõige raskem oli leida vastuseid küsimustele, mis nõudsid registri kasutamist, aga sellega polnud õpilased varem kokku puutunud.

Kooli tagasi jõudes kirjutati eesti keele tunnis kuuldust-nähtust väike kokkuvõte ning klassijuhatajatunnis lahendati kiire kordav test. Õpilasi saatsid õppekäigul klassijuhataja Riina Rosenfeld ja õppejuht Külli Arand.

Jalus