fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. ja 6. klassid korraldasid teepidusid ja pidasid piknikku

11.06.2019

5. klassi inglise keele õpiku viimane peatükk käsitleb briti kombeid. Juttu on kodudest, traditsioonilistest spordialadest, viisakusest ning briti toidust. Üle ega ümber ei saa brittide armastusest tee vastu. Õpikust saime teada, et teed hakati Hiinas jooma juba 5000 aastat tagasi, aga Inglismaale jõudis komme umbes 350 aasta eest.

Esialgu oli tee väga kallis ja seda said endale lubada vaid väga rikkad inimesed. Esimene pärastlõunane teepidu peeti ligi 180 aastat tagasi. Esialgu pakuti tee kõrvale vaid võid ja leiba, vahel küpsiseid. Populaarsuse kasvades laienes ka menüü. Pidudest sai kõrgseltskonnale oluline ajaveetmisvorm, millest tuntakse rõõmu tänapäevani.

Teepeod eeldavad aega – ettevalmistuseks, tee ja maitsva toidu nautimiseks, viisakaks vestluseks ja muusika kuulamiseks. 5.a klassi õpilased valmistusid oma teepeoks põhjalikult. Kõigepealt uuriti populaarseid teepeo toite ja valiti paarilisega retsept, mida katsetada. Õpetajad katsid piduliku laua ning õpilased võtsid kaasa erinevaid omavalmistatud võileibu, küpsiseid ning kooke. Koos maitsti hõrgutisi ja tutvustati nende valmistusprotsessi (loomulikult inglise keeles), kõrvale joodi teed piimaga. 5.b ja 5.c klassi teepidudel pöörati tähelepanu teemakohasele muusikale ning vestlusele – vahetati kombekalt viisakusi, räägiti ilmast, eelseisva suvevaheaja plaanidest, tunti huvi üksteise käekäigu vastu ja tehti komplimente.

6. klassid meenutasid oma eelmise aasta teepidusid hea sõnaga ja otsustasid seekord korraldada pikniku. Piknikud on Suurbritannias levinud ajaviide. Londonis avalikku parki sattudes leiab seal peaaegu alati mõne seltskonna, kes murul mõnusat einet ja seltskonda naudib. Lisaks toidule nauditakse piknikel mänge ja sportlikke tegevusi.
Audentese õuealale paigutati eelmisel kevadel mõnusad piknikulauad, ettevõtmist soosis soe ilm. 6. klassi õpilased katsid ühiselt piknikulaua. Lisaks isetehtud küpsetiste nautimisele sai meenutatud ka huvitavamaid hetki ja tegevusi lõppeval õppeaastal ning pisut mängida. Õuesõpe on alati tore vaheldus tavaõppele, õpilased ootavad seda väga. Kõigi rõõmuks kodus maitsvate suupistete valmistamine on ülesanne, millega nii poisid kui tüdrukud kenasti toime tulevad ja alati leidub ka toredaid emasid-isasid, kes lapsi aitavad. Ilus ilm, omavalmistatud pidulaud, toredad lapsed ja rõõmsad õpetajad – meil oli mõnus koos olla!

Jalus