fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. klassi tüdrukute teistmoodi käsitöötund

23.10.2018

Oktoobris käisid 5. klassi tüdrukud käsitöö tunni raames väljaspool klassiruumi õppimas kudumise algtõdesid. Kohaks oli Tallinna Kaubamaja Liann lõngapood ning teemaks erinevad lõngad ja vardad.

Õpilased said näha ja katsuda erinevate villaloomade villast valmistatud lõngasid. Uskumatu oli see, et ka lõng võib sisaldada ehtsat ja peent siidiussi siidi ja kui pehme see katsudes oli. Tähelepanu juhiti sellele, kui vajalikku infot tegelikult lõnga ümber olev paberitükk (lõngavöö) sisaldada võib. Mis tuleks alles hoida, et pärast teada, kuidas kudumi eest hoolitseda või kuidas seda pesta. Ka vardaid oli riiulites väga palju erinevaid, mis erinesid üksteisest küll materjali, jämeduse, pikkuse ja värvi poolest.

Kuidas siis ikkagi lõnga ja varda maailmas orienteeruda? Tüdrukud said teada, et tegelikult on see väga lihtne. On vaja vaid teada, mida kuduma hakatakse, selle järgi valida lõng ja lõngavööl on kirjas vajalik varda suurusnumber.

Õpilastele andis lõngade ja varraste kohta teadmisi edasi väga lahke ja rõõmsameelne poe juhataja Maarika, kes rääkis, kui väga ta armastab kududa ning koob absoluutselt iga päev. Väga hea kindlustunde andis õpilastele teadmine, et selles poes oskavad kududa kõik töötajad ning kes on alati valmis abistama kõiki, kes lõnga ja varda otsimisel hätta jäävad.

Õpilased said aru, kui tähtis on tegelikult kududa õigete varraste ja lõngadega – sellest sõltub kudumise mugavus, kiirus ja lõpptulemus.

Jalus