fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

5. klassid käisid õppekäigul veepuhastusjaamas

07.12.2015

Puhas vesi on maitsetu, lõhnatu ja värvitu, aga sagedasti räägitakse sellest, et vesi ei maitse. Kuidas saadakse kõigile maitsvat puhast kraanivett, seda käisidki 5. klassid loodusõpetuse tunni raames uurimas Ülemiste veepuhastusjaamas.

Meid võttis vastu Laine Põldoja, kes alustas veepuhastusjaama tutvustamist selle ajaloost.

Ülemiste järv on olnud linlaste üheks veega varustajaks juba 14. sajandist. Järvevees aga kasvavad taimed ja elavad loomad, seetõttu peab vett puhastama. Varasemalt ei olnud kraanivesi sugugi mitte nii puhas kui praegu, sellele lisati kloori ja maitse oli ebameeldiv. Tänapäeval osoneeritakse vett ja lisatakse veele aineid, mis seovad taimhõljumi osakesi ning vesi muutub seeläbi puhtaks ja läbipaistvaks.

Õpilased nägid katset, kuidas vesi muudetakse puhtamaks ja ekskursioon lõppes jalutuskäiguga suurte veemahutite vahel, milles kraanivett puhastatakse. Igaüks sai janu kustutada Tallinna kraaniveega, mis maitses kõigile hästi.

 

Jalus