fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. klassid külastasid muuseumitundi „Vana maja saladused”

28.05.2019

20. mail külastasid 5. klassid vene keele tundide raames Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla muuseumitundi „Vana maja saladused“. Lapsed kohtusid vana muuseumimajaga, mis rääkis neile oma loo. Muuseumitunni käigus pöörati tähelepanu vanade majade väärtusele. Selle muuseumimaja loo näitel arutati ka ehituskunsti teemat üldisemalt. Lastele arusaadavas keeles ja rohkete mänguliste tegevuste abil tutvuti mõistetega arhitektuur, arhitekt jne. Uuriti millest, kuidas ja mis otstarbel maju ehitatakse ja kuidas neid hoitakse. Muuseumitunni koostamisel on lähtutud põhikooli riiklikust õppekavast.

Tund toetas väärtus- aga ka suhtluspädevuste omandamist. Õpilane omandas uut sõnavara ja oskab seda kasutada. Lastemuuseumi Miiamilla muuseumitund pakkus vaheldust üldhariduslikule õppele.

Triine, 5.a: Mulle meeldis seal käia. Seal sai teada erinevaid uusi venekeelseid sõnu. Olen seal varemgi käinud, kuid väga ammu. Vahel on niisama tore lihtsalt käia kuskil. Selliseid üritusi võiks veel olla!
Trevor Marten, 5.a: Mulle meeldis seal muuseumis. Mulle meeldis see, et me saime uusi sõnu õppida ning tund oli mõnusas õhkkonnas. Väga tore on käia üritustel väljaspool kooli.
Anett Karoline, 5.a: Mulle meeldis seal väga. Mulle meeldis õppida uusi kasulikke venekeelseid sõnu ja õppida ka muuseumist endast. Ma olen seal ennem käinud ja sooviks, et oleks veel selliseid üritusi.
Elisabet, 5.c: Meie klass ja teised viiendikud käisid Miiamilla muuseumis. Mulle meeldis kõik mida nad rääkisid. Kõige rohkem meeldis mulle värvida ja kleepida. Enne kleepisime pilte eesti keeles ja vene keeles. Pärast meile anti ülesanne kuulata milliseid hääli teeb giid ja värvida seda häälevärvi. Enne seda meile räägiti paljudest majadest, mis asuvad Kadriorus. See oli väga huvitav, me saime teada kus elas Peeter I. Mulle tundus see huvitav, tahaks veel selliseid ekskursioone. Mulle meeldis see muuseum.
Annet Elizabeth, 5.c: Esmaspäeval käisime A ja C klassiga Miiamilla muuseumis. Seal mängisime gruppides sellist mängu nagu on Memory, lihtsalt see mäng oli natuke testsugune. Mäng käib nii: kaardid pannakse laua peale pilt üleval, ühel poolel on eesti keelsed ja vene keelsed sõnad, aga teisel pool on pilt. Mängija valis kaks kaarti, kui need olid sama tähendusega, ehk eesti keelne sõna tähendas seda vene keeles sai mängija need omale jätta, aga kui polnud tuli kaardid tagasi panna.

Jalus