fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. klassid külastasid Ülemiste veepuhastusjaama

03.12.2018

Novembrikuu viimasel nädalal käisid kõik 5. klassid Ülemiste veepuhastusjaamas õppekäigul. Külm ja karge ilm pakkus ilusaid päikesetõusu järgseid vaateid järve kaldal, kus õppekäik algas infoga Ülemiste järve kohta. Siseruumides nähti üsna lähedalt vee puhastamise protsessi. Õpilased said teada, kuidas ja kust kohast juhitakse Ülemiste järve vett, kui sügav on järve vesi ja allpool olev muda, mis aineid võib vees olla, kuidas vett puhastatakse ja kui palju inimesi on ööpäevaringselt vee puhastamise protsessiga seotud. Eriti põnev oli kõigil jälgida osooni teket ning näha puust veetoru, millest juhiti puhast vett linnainimestele 500-600 a tagasi!

Mõned küsitud küsimused:
Kui palju veepuhastusjaam elektrit tarbib?
Kui kaua võtab veepuhastusprotsess aega?
Millal on kõige suurem veetarbimine?
Kas Ülemistel on olnud õnnetusi ja vesi on reostatud?
Miks lisatakse veele kloori?
Kui pikk on linna veetorustik?
Kui palju vett suudetakse ööpäevaga puhastada?

Kokkuvõttes oli õppekäik väga põnev ning kõik küsitud küsimused said ka vastused. 5. klassid soovitavad kõikidel veepuhastusjaama kindlasti külastada!

Jalus