fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. klassid külastasid võõrkeelse kirjanduse osakonda

13.04.2022

5. klassi inglise keele õpikus on peatükk Raamatukogus. Selles tutvustatakse raamatukogude ja raamatukoguhoidja tööd, erinevaid tähestikke ja sõnaraamatuid, samuti õpitakse sõnastike kasutamist. Kui teoreetilised teadmised olid inglise keele tundides omandatud, oli aeg küps võtta ette õppekäik Liivalaia tänavale – Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonda. Külaskäikudest kirjutasid inglise keele õpetajad Riina Rosenfeld ja Kertu Laanesoo.

Seal võeti meid vastu hommikul enne raamatukogu avamist – nii ei puutunud me kokku teiste külastajatega ja saime rahulikult kõigega tutvuda. Raamatukoguhoidja tegi ingliskeelse ekskursiooni ning tutvustas osakonda ja selle tööd ning näitas erinevaid ruume. Huvi pakkus raamatulift, mida kasutatakse raamatute transportimiseks alumise korruse kogudesse. Lastekirjanduse ja noortekirjanduse osakondades ootasid õpilasi nii tuttavad raamatud, mis koduski olemas, või jäi silma midagi uut ja huvitavat. Raamatukogu võõrkeelne lauamängukogu ja koomiksikuhi tekitas rõõmsat elevust ning nii mõnigi oleks tahtnud aega, et nendega lähemalt tutvust teha.

Kui maja oli üle vaadatud, algas praktiline ülesanne rühmades – tuli üles leida erinevaid raamatuid, et vastata nende kohta käivatele küsimustele töölehel, loomulikult inglise keeles. Alguses tekitas e-kataloog Esteri kasutamine küll segadust ja tähestik läks ka raamatuid täis riiulitelt seda õiget otsides vahel sassi, aga lõpuks õnnestus kõigil vastused siiski leida. Kõige kiiremad rühmad said raamatukogu poolt ka väikse auhinna.

Raamatukogutund andis võimaluse näha, kuidas üks raamatukogu tegelikkuses toimib ning pakkus meeldivat vaheldust tavapärasele koolipäevale. Õpilastel oli võimalus inglise keelt praktiseerida ning koostööoskusi lihvida.

Jalus