fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. klasside keskaja tunnid Linnamuuseumis

25.02.2019

5. klassid käisid veebruaris Linnamuuseumis keskajateemalises tunnis, mida viis läbi meie ajalooõpetaja Pille Rohtla. Väga põneva ajalooga majas õpiti keskaja tallinlase eluolu kohta erinevatel teemadel: toidud ja joogid ning nende hoidmise ja säilitamise viisid (keskaegsed nõud), köögi ehituslikud omapärad, taimede kasvatamine ja kastmine ning maja ehituse omapärad ning riietumise viisid: praktilisus koos iluga, milles rõhutati ka staatust ühiskonnas ning jõukust.

Muuhulgas said õpilased teada, millised olid keskaegsed kahte tüüpi kastekannud ning proovida selga keskaegseid riideid-mütse! Kogu tunni vältel sai võrrelda keskaegse inimese elu ja kombeid tänapäevasega, imestamist oli palju.

Tunni lõpus toimetasid klassid erinevalt: kes otsis küsimustele vastuseid infotahvlitelt, kes kujundas oma gooti stiilis keskaegse kaupmehe maja fassaadi. Üks põnevamaid tegevusi oli kindlasti ehtsas mantelkorstnas käimine!

Kindlasti teate, mis on pildil?

 

Õige vastus: keskaja poriking.

Jalus