fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

5. klasside ühine väljasõit Lääne- ja Ida-Virumaale

14.06.2019

6. juuni kuumal ja päikesepaistelisel hommikul startisid 5. klassid Vihula mõisa poole. Seal toimus esmalt meeskonnamäng „Käbide korjamine”. Kogu seltskond jaotus meeskondadeks ning seejärel tuli 100 minuti jooksul liikuda ringi mõisa ümbruses loodusmaastikul, leida kaardilt nähtav punkt ja sooritada seal ülesanne. Pärast seda sai mõisa kõrtsi õuel sooja ja väga maitsvat lõunasööki nautida. Lõunasöök sai noortelt palju kiidusõnu!

Siis jätkati teekonda Kohtla-Nõmmele, Eesti Kaevandusmuuseumisse. Kaevandusmuuseumis algas programm maa-aluse ekskursiooniga. Enne maa alla minekut pandi selga soojad joped ja pähe kiivrid ning suunduti 8-kraadisesse, pimedasse, niiskesse endisesse kaevandusse. Giidiks oli endine kaevur, kes rääkis põhjalikult kaevurite tööpäevast, töövahendidest ning põlevkivi kaevandamisest. Saadi teada, kuidas ja kui kaua on põlevkivi (kukersiit) tekkinud ning kuidas seda maapõuest maa peale saadakse. Õpilastele demonstreeriti mitmete masinate tööd koos heliga ning saadi päris hästi aimu sellest, kui füüsiliselt raske ja mürarikas kaevuri töö on. Pärast maa-alust ekskursiooni sai tutvuda mitmekorruselise muuseumi väljapanekutega ning ka tehnikat õuel uudistada.

Päeva lõpetas viiendike ühine piknik. Päev pakkus vahvaid elamusi ja kogemusi erinevates keskkondades, lastel kkndlasti on mida meenutada!

Jalus