fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIKLUBI

5 põhimõtet, mida uuesti trenni minnes järgida

30.04.2021

Pärast pikka pausi saad lõpuks jälle grupis treenida ja 3. maist ka spordiklubisse tulla. Kuigi suvi läheneb ja esimese entusiasmiga tahaksid võib-olla kõik trennid tagantjärele ära teha, tasub tegutseda targalt.
Anname Sulle 5 olulist soovitust, mida võiksid uuesti trenni minnes järgida.

1. Tee korralik soojendus
Soojendus on treeningu tähtis osa, mida ei tohi vahele jätta ka kõige kiiremal päeval. Korralik soojendus valmistab lihased ja liigesed trenniks ette ning vähendab vigastuste ohtu.

2. Leia sobiv koormus
Väga oluline on valida endale jõukohane treeningukoormus. Pärast treeningupausi alusta lihtsamate trennidega ja anna kehale kohanemiseks aega. Suurenda koormust nädala kaupa ja ole järjepidev, et keha areneks.
Kui alustad liiga järsult suurte koormustega, siis võid endale liiga teha.

3. Pööra tähelepanu puhkuse ja treeningu vahekorrale
Treenimisel ei kehti alati printsiip, et mida rohkem, seda parem. Kui treenid liiga tihti, siis võid üle treenida ja muutuda hoopis nõrgemaks. Ka juhul, kui kahe treeningu vahe on liiga pikk, ei saa Sa treeningust oodatud kasu. Siinkohal pead oma keha ise kuulama, sest iga inimese organism on erinev ja ühest lahendust ei ole.
Võimaluse korral jaota treeningukoormus nädala peale võrdsete vahedega ja pane paika ka pikem plaan. Tee enesetundest lähtudes treeninguplaanis muudatusi või konsulteeri personaaltreeneriga.

4. Jälgi toitumist ja vedeliku tarbimist
Õigesti süües ning piisavalt vedelikku tarbides tagad trenniks parema ettevalmistuse ja sooritusvõime ning väldid liigset väsimust.

  • Tugevam toidukord söö umbes kaks kuni kolm tundi enne treeningut.
  • Kui Sa korralikult süüa ei jõua, siis võta pool tundi enne trenni kerge vahepala, näiteks puuvili, energiabatoon või smuuti.
  • Kuni tunniajalisel treeningul sobib joogiks tavaline vesi, pikemal ja intensiivsemal sportimisel võiksid lisaks juua spordijooki või mineraalvett.
  • Peale tugevat või pikka treeningut kosuta ennast süsivesikurikka vahepalaga.
  • Toekam eine – näiteks riis, pasta või juurviljad koos kana või kalaga – söö umbes tund või kaks pärast treeningut.

5. Paku endale vaheldust
Kui oled juba mõnusalt treeningurutiini sisse elanud, siis esita kehale vahetevahel ka uusi väljakutseid. Näiteks

  • proovi mõnda uut treeningukava või spordiala;
  • tee jõusaali asemel treening kergejõustikuhallis või -staadionil;
  • võta ette tavapärasest pikem jooksu- või rattatiir;
  • asenda mõni tavatreening ujumisega.

Edukat treenimist!

Jalus