fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

6.a klass käis Hiiumaad avastamas

09.09.2021

Juuni algusesse planeeritud, kuid siis ärajäänud 5.a klassi ekskursioon sai septembri alguses tehtud. Nüüdseks juba 6.a klass veetis kaks päeva Hiiumaal.

Teisel koolipäeval lahkuti koolimaja eest juba kell 8. Veidi peale 11 jõudis praam Hiiumaale. Esimesena külastati Suuremõisa lossi, kus liiguti mõisa keldrist pööninguni. Klassiga oli kaasas giid, kes jutustas mõisaga seotud legende ja näitas huvitavad leide, mis tulid välja mõisa restaureerimisel. Järgmine peatuspaik oli Vaemla villavabrik. Seal saadi selgeks, mismoodi villa kraasitakse, kuidas villast saab heie ja miks on vaja heiet kedrata. Enne lõunat jalutati veel Orjaku matkarajal. Õpilased jagasid oma teed kohalike lammastega ja ronisid linnuvaatlustornidesse, kus binoklist sai näha, mis juhtub laiul olevate puudega, kui sinna kormoranid pesitsema asuvad.

Peale maitsvat lõunasööki mindi Ristitee tallu tunniajalisele ratsamatkale. Nii mõnegi lapse jaoks oli see esimene kord hobuse seljas ning sadulast alla tulles värisesid jalad. Sellesse õhtusse jäi veel Tuuletorni külastus Käinas. Seal on läbi viie korruse interaktiivseid näituseid Hiiumaa kohta, samuti on võimalik end proovile panna Baltimaade kõrgeimal sise-ronimisseinal. Ööbiti Kuri õigeusu kiriku koolimajas, mis viimati töötas koolina eelmise sajandi lõpus. Nüüdseks on see rendile antud Pühalepa Naistekojale. Grillimist, ümbruse uudistamist ja muljetamist jätkus hiliste õhtutundideni.

Järgmisel hommikul said kõik oma hommikupudru Kassaris, kust edasi liiguti diagonaalis üle Hiiumaa põhja poole. Sõideti mööda Hüti klaasikoja asukohast. Tänasel päeval tähistab klaasikoja asukohta pudelitest mälestusmärk. Lilbi külast leidsid õpilased huvitava lumememmede perekonna. Päris pikalt kulus aega Tahkunas militaarmuuseumis, kus sai ronida erinevatesse liikurvahenditesse, katsuda püsse ja proovida pähe erinevaid kiivreid-mütse. Vaadati üle ka teisi Tahkuna militaarrajatisi. Tahkuna poolsaare tipus vaadati mälestusmärki Estonial hukkunud lastele: pronkskella, laeva või hingekella, mis väga tugeva tormiga ise helisema hakkab. Koos oma ristikujulise pendliga rajus liikudes tooks justkui sõnumi merelt…

Hiiumaal käik oleks jäänud poolikuks, kui õpilased poleks roninud ühtegi tuletorni. Seekord valiti Tahkuna tuletorn, mille kõrgus on 42,9 m. Giid rääkis, et Hiiumaale toodi korraga kahe tuletorni tükid ja miskipärast aeti need segi, nii et kõrgem torn sai Tahkunasse. Oma reisi lõpetati Soera talumuuseumis ja Palade Loodushariduskeskuse kivimite õppehoones, kus sai ülevaate Kärdla meteoriidikraatrist ja sellest, kuidas suured kivid üldse Hiiumaale jõudsid.

Jalus