fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

6.a klass veetis koolipäeva Vaimse tervise messil

30.10.2018

10. oktoobril tähistati üle maailma ja Audenteses Vaimse tervise päeva. Eesti vaimse tervise ja heaolu koalitsioon (VATEK) ja Tallinna Ülikooli ELU projekt korraldasid aga sellel päeval Rahvusraamatukogus messi, mis mõeldud eelkõige noortele. Klassijuhataja Kadi Aavik viis 6.a klassi koolipäevaks sellele messile, et häid mõtteid, nõuandeid ja inspiratsiooni koguda.

Paraku on vaimse tervisega seotud probleemid tõusuteel just laste ja noorte hulgas. Järjest rohkem muutub oluliseks küsimus, kuidas hoida oma vaimset tervist, kui pool elust möödub kübermaailmas, mis omakorda kimbutab väga spetsiifiliste ohtudega: kuidas tasakaalustada netisuhtlust vahetute kontaktidega, võidelda küberkiusamisega ning kuidas mõjuvad vägivaldsed, üleseksualiseeritud videomängud ja kergesti kättesaadavad videod/pildid laste minapilti, suhteid ning maailmataju? Otsitakse vastust küsimusele, kuidas kasvada vastupidavaks ja rahulolevaks nooreks, kes ei kuku ainete kuritarvitamise, vägivalla ja internetisõltuvuse nõiaringi?

Rahvusraamatukogus oli messiala, kus laudade taga pakkusid noortele tuge spetsialistid, jagades nõu, kontakte ja ideid kõigile soovijatele ning vastavalt probleemile või huvialale jagati kaasa infovoldikuid ning vajalikke materjale. Räägiti, kuhu abi saamiseks võiks pöörduda, kui seda noor lähedastelt küsida ei julge või ei oska.

Pärast kõigile avatud ja tasuta programmi, said soovijad minna töötubadesse, mida oli lausa üheksa. Täpsemat infot töötubade kohta saab lugeda VATEK kodulehelt.

Meie õpilane Mirtel astus foorumteatri etteastes ka lavale ja sai etteantud situatsiooni lahendamisega suurepäraselt hakkama (vaata videost alates 4:28:04).

Vaatan videot

Jalus