fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

6. klassid külastasid Vene muuseumi näitust

01.11.2018

6. klassid külastasid oktoobris Tallinna Vene muuseumi ajaloonäitust “KOOLITUND, VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944″ koos vene keele õpetajate Jelena Panfilova ja Olga Tennoga.

Rännakul aegadetagusesse kooli leidis igaüks endale midagi tuttavat ja lähedast. Ajavahemikku aastast 1715 kuni 1944 mahuvad mitmed ajastud. Tunni käigus saadi teada, kuidas ja mida õpiti 200 aastat tagasi. Millised koolid asusid tol ajal Tallinnas ja milleseid aineid õpiti. Oli huvitav näha, mida kirjutati päevikusse ja milline oli ühe tavalise koolikoti sisu. Lahendati põnevat 200 aasta vanust kooliülesannet ja võrreldi, kas koolis käia oli võrreldes tänapäevaga kergеm või raskem.

Näitusel on eksponeeritud teosed ja esemed järgmistest kogudest: Tallinna Linnamuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Pedagoogika-Arhiivmuuseum, Eesti Rahvusarhiiv, Gustav Adolfi Gümnaasiumi Ajaloomuuseum, Nõmme muuseum, SA Narva Muuseum, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tallinna Linnaarhiiv, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliidi Korneliuse perekonnaarhiiv, Jelena Beliovskaja erakogu, Aleksandr Borissovi erakogu, Kirill Nemirovitš-Dantšenko erakogu, Aleksandr Dormidontovi erakogu, Larissa Šiškevitsi erakogu. Näitust saadavad kunstnik Kuzja Zverjevi peene huumoriga tehtud graafilised tööd.

Vene kooli ajaloo kaudu puututi kokku ka koolielu argipäevaga, mis on mõistetav kõigile, kes õppisid ja õpivad. Ühtlasi räägiti siinse vene kogukonna ajaloost. Õpilastele tutvustati siinse venekeelse hariduse ajalugu.

Jalus