fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

6. klassid õppisid turvalisusest internetis

29.11.2019

Novembris toimus 6. klassidele Diana Poudeli loeng „Turvalisus internetis”. Diana Poudel on välja andnud ka samateemalise raamatu, mis loengus käsitletust põhjalikumalt räägib. Lastele andis ta, koos Kahooti ja konkreetsete situatsioonikirjeldustega, praktilise ja meeldejääva ülevaate interneti turvalisusest.

Noored on interneti teemadega üldjuhul kursis. Seda vähemalt nii palju, kui on vaja mängimiseks ja muudeks võib-olla pisut lihtsamateks tegevusteks. Aga on endiselt teemasid, mida õppida, avastada ning meelde tuletada. Ja interneti turvalisus on kindlasti üks neist.

Loengu jooksul tekkis korduvalt tõsine vaikus ja kuulati hoolega. Muidugi sai ka nalja ja toimus Kahoot. Teemad, mida loengus käsitleti: mis on internet, mis on selle head ja vead, kuidas luua turvalist parooli ja sellega ümber käia, kuidas käituda veebis suheldes ning hoiduda kiusamisest või kuidas seda peatada.

Alljärgnevalt näiteid õpilaste tagasisidest loengule:
„Sain teada, kuidas skämmi vältida.”
„Tean, mis on pranking.”
„Nüüd tean, et peab olema vähemalt 3 erinevat parooli.”
„Kasulik oli, sest sain teada uusi asju interneti kohta ja ka seda, et kuidas internet võib ohtlik olla.”
„Sain teada, kuidas internetis veel turvalisemalt olla.”
„Kõige huvitavam oli küberkiusamise teema.”
„Sain teada rohkem turvalisusest ja kuidas paroole valida.”
„Mulle meeldis Kahooti mäng, mis pani mõtlema.”
„Me rääkisime küberkiusamisest.“
„See loeng oli huvitav, põnev ja õpetlik.“
„Õppisin, et on vaja rohkem kui 3 erinevat parooli ja mis on küberkiusamine ning skämm, spämm ja väljapressimine.“

Jalus