fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

6. klassid tutvusid Tallinna legendidega

16.11.2022

6. klasside inglise keele õpikus leidub mitmeid legende põnevatest paikadest. Ent tegelikult on ka Tallinna vanalinnas palju huvitavaid hooneid ja kummituslugusid, mis ootavad avastamist. Nii seadsidki kuuendikud ühel ilusal sügispäeval sammud koos inglise keele õpetajatega linnasüdamesse, et kodulinnas turiste mängida ja põnevate paikadega inglise keeles tutvuda.

Ringkäik algas Vabaduse väljakul, kus neid ootas Tallinna Linnamuuseumi giid. Esimene pikem peatus tehti Niguliste kiriku juures, kus sai kuulda õõvastavat lugu Tallinna esimesest muumiast. Raekoja platsil räägiti sellest, kuidas Toomasest ammusel ajal linnavalvur sai ja milliseid ravimeid keskajal apteegist osteti. Laial tänaval kuulati juttu Oleviste kiriku ehitusmeistrist ning tema nukrast lõpust. Järgmiseks tehti peatus Jaan Koorti kuulsa skulptuuri „Metskits” juures ning õpilased said teada, kuidas legendi kohaselt pealinna ajalooline nimi ja metskits omavahel seotud on.

Keskaja elu-olust sai rohkem aimu Rataskaevu tänaval, kus tutvustati Rataskaevu tänava maja kuulsaid kummituslugusid. Ringkäik viis veel Taani kuninga aeda, Kiek in de Kök torni juurde ning siis tagasi Harju tänavale ajalooliste linnaväravate vahel, kus asub Johann von Uexkülli hukkamispaik.

Järgmises inglise keele tunnis räägiti kuuldud lood ja legendid veelkord läbi, et need hästi meelde jääksid ja mängiti samal teemal ka Kahooti. Kui kuuendikud pere või sõpradega järgmine kord vanalinna satuvad, saavad nad kuuldud lugusid ka teistele pajatada.

Jalus