fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

6. klasside õpilased koostasid Euroopa Liidu riikide kohta plakateid

06.05.2020

Traditsiooniliselt toimub kevadeti koolis võõrkeelte nädal. Selle raames korraldatakse tavaliselt erinevaid võõrkeeltega seotud üritusi: teemapidusid, viktoriine, võistlusi (näiteks Spelling Bee), lauamängutunde ja palju muud. Distantsõppe perioodi tõttu lükkuvad mitmed vahvad ettevõtmised edasi. Siiski said sel kevadel võõrkeelte nädalast rõõmu tunda 6. klassid, kes valmistasid erinevate Euroopa riikide kohta plakateid.

9. mail tähistatakse Euroopa päeva. 6. klasside õpilased valisid igaüks ühe Euroopa Liidu riigi, kogusid selle kohta infot ja kujundasid info postriks, inglise keeles. Neilt võib leida palju huvitavat. Kas teadsite näiteks, et sinine värv Rootsi lipul tähendab õiglust, lojaalsust ja tõde ning kollane suuremeelsust või et Stockholmi kutsutakse tihti Põhjamaade Veneetsiaks, sest asub saartel. Näiteks Monako hüüdnimi on ka „Miljonäride paradiis” ning riigi nimi Küpros tähendab kreeka keeles „vask”. Samuti on huvitav teada, et Sloveenia rahvussport on mägisuusatamine, et Rumeenia keel on 1700 aastat vana ja et Lissabon on oma ajalooga vanem kui Rooma.

Fotod valminud teostest saadeti veebiteel õpetaja Jana Antonile ja Katrin Rüütlile ning õppeaasta lõpus jõuavad tööd õpetajateni ka füüsilisel kujul. Sügisel koostatakse plakatitest väikese maja teisele korrusele huvitav ja hariv näitus. Kuna septembri lõpus tähistatakse ka Euroopa keeltepäeva, siis on põhjust erinevad riigid jälle üle vaadata ning nende kohta midagi uut teada saada.

Mida õpilased ise arvasid posterite valmistamise kohta:
Kaspar: Kui valmistan posterit, pean rohkem mõtlema.
Sten: Mulle meeldib posterite puhul kõige rohkem kirjutamine.
Nora: Mulle meeldib midagi ise teha, kaunistada posterit ja nii jääb esitlemiseks rohkem meelde.
Tristan: Mulle meeldib posterite juures kõige rohkem info otsimine ja see, et mul jääb siis kõik meelde.
Alex: See on lõbus viis õppida.
Annet: Postereid tehes õpin mõtteid sõnastama.
Iti: Mulle meeldib see, et saan ise disainida, joonistada ja mulle lihtsalt meeldib kõik.
Rasmus: Posteri valmistamise käigus saad midagi huvitavat juurde õppida ja saad ise otsustada, mida kirjutada ning seda hiljem teistega jagada.

Huvilistel soovitame 9. mail aga osa võtta digimängust „Minu Euroopa”. Selle käigus saab vastata küsimustele, mis puudutavad Euroopa riikide ajalugu, huvitavaid objekte ja tuntud inimesi, kultuurisündmusi ning rahvustoite. Saab targemaks ning klassidel on võimalus võita kinkekaarte klassiekskursiooniks.

Jalus